הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מספר מתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן, גדל לאחרונה בעשרים וחמישה אחוזים

מאת: טליה פז

שני מפגשים של תחילת שנה נערכו החודש ברמת גן, האחד כינס את כלל מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיר, והשני את ראשי הצוותים של בתי הספר.

התארחנו כתריסר ראשי צוותים והיינו אושפיזין בסוכה היפה של בת עמי, רכזת המתנדבים בעיר, שכמובן גם הכינה מטעמים כיד המלך, סלטים נפלאים, פשטידה חלומית ועוגות מאפה ידיה המבורכות.

מן הראוי לזכור, כי תפקידם של ראשי הצוותים הוא להיות אוזן קשבת למתנדבים, להתלבטויות, לקשיים, ולמצוא פתרונות, והעיקר, להיות שם בשבילם.

לאחר שאכלנו, שבענו והתפעלנו, ובקשנו מתכונים, סיפרו ראשי הצוותים חוויות ראשוניות מפתיחת שנת הלימודים, שיחות עם מנהלי בתי הספר, קשיים והשגות של המתנדבים, וכמובן דילמות שונות שהוצעו להם פתרונות יצירתיים.
רוח החג החגיגית השתלבה עם ההתרגשות של ראשי הצוותים, שבעצמם מתנדבים בבתי הספר לקראת חידוש הפעילות.
לצוות הצטרפה מתנדבת חדשה שהתמנתה גם כראש צוות, ואנו מאחלים לה שנה של פעילות מבורכת ופורייה.

בכנס כלל המתנדבים שנערך במרכז פסג"ה, סיפרה בת עמי, כי בחודשים האחרונים צמח והתחזק סניף רמת גן והקבוצה גדלה בעשרים וחמישה אחוזים.

"אנחנו כבר 109 מתנדבים גמלאים – מספרנו גדול יותר אפילו משכבת תלמידים ביסודי,
ועם המספר הזה מגיעה גם היכולת שלנו להשפיע בצורה משמעותית יותר ולהיטיב עם מספר רב יותר של תלמידים ביותר בתי ספר. השנה גם הצטרפו אלינו שני בתי ספר חדשים: האחד הוא ביה"ס "זומר" והשני שיצטרף בקרוב הוא ביה"ס "נטעים".

במפגש הירצה דדי כוחן, לקוי ראייה בן חמישים וחמש, שאיבד אחוזים ניכרים מראייתו בעקבות מחלה נדירה. ההרצאה הייתה מדהימה ומעוררת השראה.
איבוד הראייה לא עצר אותו מלהגשים את חלומותיו, כמו להישאר ולהתקדם במקום עבודתו, להשתתף במרתונים, סקי שלג ועוד. הוא דיבר על פעילותו העניפה ונחישותו לעשות ולהצליח, להתקדם ולא לתת למוגבלות להפריע בחיים.

מטרת ההרצאה הייתה להמחיש וליצור מודעות, תוך מתן דגש כי הכל אפשרי, וכי ניתן להתגבר על כל קושי ולטפל בו.