הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש גיוס מתנדבים בבית פאלאס בתל אביב

מאת: דורון סוסליק

"האתגר של המתנדבים הוא לקום בבוקר, ולהמשיך להיות חיוני, עסוק, ותורם מניסיון החיים העשיר שלו לביה"ס, למורה, וגם לילד הלומד בו". כך אמר נמרוד אקרמן, מנכ"ל "ידיד לחינוך" במפגש עם אזרחים ותיקים בבית-פאלאס בת"א".

אל נמרוד התלוו אירית רימון מרכזת העמותה באזור ת"א, איה נחום, רכזת האזור ודורון סוסליק, מתנדב בביה"ס יהודה המכבי.

"אנו פונים לגימלאים ברחבי המדינה ומציעים להם: "בואו תתנדבו ב"ידיד לחינוך". אנו מתמקדים בחינוך יסודי לתלמידים, ואתם האזרחים הוותיקים, הגימלאים, יכולים לסייע בעיצוב דרכם הראשונית".

אירית רימון היא בהכשרתה יועצת חינוכית, שעבדה שנים רבות במערכת החינוך ובעיריית ת"א, ופרשה אך לפני מס' חודשים. בדבריה לנוכחים, דיירי בית פאלאס, אומרת אירית כי "אם נצליח לעשות את החיבור בין הגימלאי-המתנדב לבין הילד - זה יהיה שכרנו. יש לי היכרות טובה מאוד עם בתי ספר יסודיים ועל-יסודיים בת"א. יש לנו כאן כ - 80 מתנדבים ב - 22 בתי ספר, ויש ביקוש גדול למתנדבי עמותת "ידיד לחינוך. העיסוק בענייני העמותה ממלא אותי בהרגשה טובה של 'להתחיל הכל מחדש'".

אירית הוסיפה: "אנו רוצים להניע אנשים להתנדב בביה"ס 'היובל', המצוי בסמיכות מקום לבית פאלאס. בי"ס זה ידוע כמי שמעניק למתנדבי העמותה, שכבר פועלים שם, יחס לבבי וחם".

דורון סוסליק, שכיהן כחבר הנהלת התעשייה האווירית ודובר החברה, הגיע להתנדבות בעקבות כנס פרישה שערכה הנהלת התעשייה האווירית לעובדיה הבכירים, בו הופיעו נמרוד אקרמן, ועובדי התעשייה שפרשו, ומתנדבים עתה בעמותה.

"במסגרת עיצוב סדר יומי החדש", אומר דורון, "הרגשתי צורך להתנדב ולתרום לקהילה. מזל שטורפר, הרכזת הקודמת, הציעה לי את ביה"ס 'יהודה המכבי', שם אני תורם 4 שעות שבועיות בעזרה ובסיוע למורה ולתלמידים."

"הנוכחות בכיתה, המעקב אחר מהלך השיעור, והסיוע לתלמיד, או קבוצת תלמידים, הינו ניסיון מעניין. זה יכול להתבטא בהבנת טקסט שנקרא, פיתוח רעיונות ע"י התלמידים והבעתם בכתב, בעיה בחשבון, או היגוי נכון והבנה של טקסטים ראשוניים באנגלית."

"כמי שעסק שנים רבות בהסברה ותקשורת בין-אישית בתוך התעשייה האווירית ומחוצה לה - הנושא של שפה ותקשורת חשובים מאוד בעיצוב דמותם ואופיים של הילדים הצעירים. אני מעודד ומכוון את הילדים, בודדים או בקבוצות קטנות, להשיח את אשר על ליבם, להתבטא באופן חופשי, לשאול שאלות ולקבל תשובות על דברים שמטרידים אותם. הכל - בגובה העיניים", מסכם דורון.

נוכחות מבוגר נוסף לצידה של המורה - מחנכת בכיתה בה לומדים 35 תלמידים, הינה עזרה חשובה. פעילות ותרומה התנדבותית, כזו שאנו עושים, מומלצת מאד לגימלאים השוקלים איך למלא סדר יומם.