הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש חנוכה של מתנדבי הרצליה – "לנו ומשלנו"

מאת: רונן שרון

לכבוד חג החנוכה נערך במרכז פסגה שבהרצליה מפגש של מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיר.

סניף הרצליה מונה נכון להיום כ-25 מתנדבים. במפגש נכחו כ-20 מתוכם.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל העמותה, שנכח במפגש, אמר כי התנדבות הגמלאים ב"ידיד לחינוך" מנפצת שתי סטיגמות, האחת: מהו גימלאי? והשנייה: מהו מתנדב? גמלאי הוא צעיר ברוחו שבא לסייע לילדים באמצעות ניסיון חייו ועושה זאת במרץ רב. ומתנדב  הינו אדם שמסור לפעילותו ומקפיד להגיע בקביעות ובהתמדה לבית הספר שבו הוא פועל.
"ידיד לחינוך", אומר אקרמן, תומכת בילדים באמצעות סיוע בלימודים, ובגימלאים באמצעות מתן ערך - ערך ההתנדבות והדימוי של הגיל השלישי בעיניי הדור הצעיר.

המתנדבים עודכנו כי בשבועות הקרובים תתקיים הכשרה למתנדבים – "למידה בכל גיל", במסגרתה יערכו מספר מפגשי למידה במרכז "פסגה" עם מיטב המרצים, כדי להעשיר את המתנדבים ולתת בידם עוד אמצעים לסיוע השוטף לילדים בבתי הספר.
המפגשים במרכז "פסגה" יכללו כ-50 מתנדבים ממספר מוקדים – הרצליה, ת"א, קדימה, צורן ועוד. מהרצליה נרשמו עד כה 12 מתנדבים לתוכנית ההכשרה.

בלהה מור, רכזת המתנדבים בהרצליה הודיעה כי המתנדבת ריקי פרישמן תסייע למתנדבים חדשים בתחילת דרכם ההתנדבותית, כדי להקל על התהליך הראשוני של קליטתם בבתי הספר, ופעילותם המקצועית.
ריקי ברכה את המשתתפים בסימן נרות חנוכה, ותיבלה את דבריה בסיפורים מעניינים מהמקורות השונים... : "במקום להילחם בחושך, יש להגביר את האור"... (א.ד. גורדון)... "השמש בחנוכיה נותן מאורו, ואורו שלו לא נגרע" – ממש כמו מתנדבי "ידיד לחינוך"...

לסיום, ספר לנו אריה שיבי, מהמתנדבים הוותיקים של "ידיד לחינוך", על רשמיו שלו ושל אשתו שוש משהותם מספר שנים ביפן במסגרת שליחות מטעם משרד התיירות, בדגש על משמעות החינוך בתרבות היפנית (על כך תבוא כתבה נפרדת).

המפגש שהתקיים נעשה על טהרת הכוחות הפנימיים מתוך המתנדבים, ללא מרצים מבחוץ, בלהה הרכזת קראה לו: "לנו ומשלנו".