הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש טו בשבט תשע"ג

ביום ראשון, ה-27 בינואר, נפגשו מתנדבי "ידיד לחינוך" במרכז המורים המפואר של באר-שבע. מראשית ההתכנסות, סביב הכיבוד המסורתי, הורגשה האווירה החברית החמה, המתנדבים שמחים להיפגש פעם נוספת לאירוע חשוב וידידותי, לא כל שכן כאשר הכול התגודדו בקבוצות סביב העיתון ובו הראיון "מבצע סבא", שהתפרסם ב-"מקור ראשון" של יום השישי שלפני כן. גאוות היחידה של "חיילי" ההתנדבות זרמה בדמם של הנוכחים.

באולם המלא עד אפס מקום, ישבו החברים הוותיקים והחדשים אלה ליד אלה לחוויה חברתית ותרבותית האופיינית והמיוחדת למשפחת המתנדבים. ראש המשפחה, חנה חדד, הנחתה את הכנס ביד רמה, חרף היותה אך זמן קצר אחרי הסרת הגבס מרגלה. תחילה, מיכאל אדם, מתנדב סדרתי בבית ספר "מענית" וניצול שואה, עלה לבמה והזכיר לנוכחים את מהותו של ה-27 בינואר, שהוא בראש ובראשונה יום הזיכרון הבינלאומי לשואה, תאריך שחרור מחנה ההשמדה אושוויץ' בידי הצבא האדום. מיכאל ביקש מחבריו לעמוד לדקת דומייה לזכר בני משפחותינו שנרצחו בידי הנאצים.

לאחר השמעת משוב מבתי הספר השונים, הוקרן סרט אודות בית הספר המעורב "דגניה", אשר בו לומדים ילדים יהודים וערבים, בשתי שפות, עברית וערבית. הנוכחים כולם התפעלו מעצם קיומו של מוסד מעין זה ולא מעטים מקרב החברים הביעו את תקוותם שכן ירבו מפעלים שכאלה.
חוויה מיוחדת במינה הייתה הרצאתו של השופט בדימוס, יוסי רבי, בנושא: "זכות האדם על גופו ועל רכושו", שתוכנה היה לחידוש למרבית החברים.

המפגש הסתיים בחווה החקלאית בנטיעות ובסדר ט"ו בשבט, וכל אחד מהמשתתפים קיבל לידיו כמתנה עציץ מלבלב, כסמל לעוד מפגש מוצלח ותורם.

עוד יום עשיר בחוויות, בתחושת עשייה ונתינה הגיע לקיצו, ואיש איש שב לביתו בנפש מרוממת.

כתב: מיכאל אדם