הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש מתנדבים ראשון השנה בגבעתיים

מאת: שושנה רשף

כמה מחמם את הלב ...אני מסתכלת מסביב ולא יכולה שלא לחשוב...כל אלה שכאן הם מתנדבים ומתנדבות לידיד לחינוך ולסב/סבתא גן? וכל אלה רק בעיר שלנו בגבעתיים?

יונה זילברמן, הרכזת שלנו, מחזקת את מה שעובר לי בראש ומכריזה: "נא לשבת, כדי שנוכל לראות כמה כיסאות צריך להוסיף", "ויש מקום לכולם", היא מוסיפה.

מניין המתנדבים בתחום החינוך בגבעתיים עומד כיום על מאה במספר, והיד עוד נטויה . איזו נכונות של נתינה ואיזו  גאווה.

המפגש לשנת תשע"ה מתקיים ב"בית ראשונים"  ומתחיל כמובן בברכות.

יונה, זו שבעוד ימים מספר תקבל את תואר יקירת העיר, מציינת ומזכירה כמה חשובה היא העשייה למען הקהילה , וכמה היא שמחה לפגוש שוב חברים ועמיתים מההתנדבות בשנים קודמות. כמו כן היא לא שוכחת להודות לאחראים במחלקת הרווחה  ותרומתם להצלחת הפרויקט.

מר בני רייך, סגן ראש העיר והאחראי על תיק הגימלאים, מודה למתנדבים על כל העשייה  שבעבר ומברך את כולם  לקראת השנה החדשה בשנה טובה ופעילה.

בין המברכים הגב'  אירית אהרונסון, פנים חדשות עבורנו. היא ראש  מינהל החינוך החדשה בעירייה.  מדבריה אנו למדים שהיא מגיעה מתחום החינוך וניסיון רב לה בנושאים מגוונים.

בין היתר  היא מספרת  על פרויקט חדש, המתרקם והולך בעירנו, וזאת בשיתוף עם מירי פרחי  מנהלת מחלקת הרווחה בעיריה. פרויקט דומה קיים כבר  בערים אחרות בארץ. מדובר בכיתות לימוד עבור גימלאים שיתקיימו בתוך בתיה"ס. בשלב זה יתקיימו הלימודים בבי"ס קלעי, יומיים בשבוע. השעורים יינתנו ע"י מיטב המורים ובמגוון מקצועות, וכל זאת במחיר מסובסד.

מירי פרחי שאצלה יתקיים גם הרישום ללימודים, מרחיבה ומציינת שהמשרד לאזרחים ותיקים עומד מאחורי הפרויקט ובעיניים נוצצות מוסיפה, "שתהיה זו חוויה יוצאת דופן וכשיצא לדרך,  יהיה זה פרויקט הדגל שלנו". היא לא שוכחת להודות ליונה שלנו, לזיוה, מרכזת סב/תא גן, ולקארין האחראית על המתנדבים בעיר על תרומתן המבורכת,  על כל העשייה עד כה ועל שנת הפעילות שבדרך.

בחלקו השני, התכני, של המפגש שמענו את הצלם היוצר פליקס לופה, שסיפר על עבודתו כיוצר דקומנטרי. הנושא היה צילומי רחוב. ראינו את תל אביב מזוית אחרת, פחות מלבבת, אפילו קשה לעיתים. היה מרתק.

סיימנו את המפגש בהרמת כוסית.

מפגש מתנדבים ראשון השנה בגבעתיים