הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש סיום שנת הלימודים תשע"ד למתנדבי "ידיד לחינוך" בבת – ים

בס"ד

מאת: דינה בר ציון

לפני ימים אחדים נערכה מסיבת הסיום למתנדבי "ידיד לחינוך"- שמונים במספר, בבת ים.

כיבדו אותנו בנוכחותם: סגנית ראש העיר: הגב' אסתר פירון, מנהלת ביה"ס דוד אלעזר, הגב' סופי מאיר, יועצת ביה"ס ואשת הקשר עם המתנדבים מביה"ס משה שרת, , לימור רוסקובסקי ומנכ"ל "ידיד לחינוך", מר נמרוד אקרמן.

תלמידי ביה"ס דוד אלעזר הופיעו בשירה בלווי שני נגנים, בכינור ובחצוצרה ואחר כך ברכו את המתנדבים.

בין המברכים הייתה גם הגב' אסתר פירון שנשאה דברים וציינה ש"יש לנו ידידה בעיריית בת-ים" והוסיפה ש"לתת זו המתנה הכי גדולה שאלוהים נתן לאדם. מי שנותן ממרצו ומזמנו לאחר, תמיד ימצא זמן לעזרה נוספת ומי שאינו תורם לכלל, לא ימצא את הזמן והאנרגיה לתת".

ב"ידיד לחינוך" יש היום למעלה מאלפיים מתנדבי ם בכל רחבי הארץ, כך סיפר למתנדבים מנכ"ל העמותה, והם תרמו מאז היווסדה של העמותה לפני שבע שנים יותר ממיליון שעות למערכת החינוך. התוצאות ניכרות בשטח.

מנהלת בי"ס דוד אלעזר, ברכה את המתנדבים והעלתה על נס את פעילותם והערך המוסף שהם מביאים עמם לבית הספר והיועצת לימור רוסקובסקי הוסיפה שהמתנדבים הינם חלק בלתי נפרד מצוות המורים, והם גם משתתפים בארועים השונים הנערכים בו.

לאחר ארוחת בראנץ' איכותית נהנו המתנדבים מהמופע של ליאור בן אברהם. ליאור הוא שחקן תיאטרון ומגיש מופעים ספרותיים מוסיקליים. הוא סיפר את סיפור חייו – "מתגעגע אל עצמי", בליווי שירים וסיפורים. ליאור נולד להורים שלא היה באפשרותם לגדלו ומיד עם היוולדו הועבר למוסד של וי"צו. בהיותו בן שש נשלח לקיבוץ מנרה בצפון הרחוק. הילד שרצה לשרוד , בהיותו עצוב ובודד, למד לקרוא וחיש מהר הפך למספר הסיפורים לילדי הקיבוץ עם ערב בשעת ההשכבה. דרך הסיפורים הגיע ליאור לליבם של הילדים והתחבב עליהם. אחר כך הפך לליצן המשמח ילדים בימי ההולדת שלהם. ליאור ידע שכאשר אתה משמח ילדים ומספר להם סיפורים בכל גיל שהוא, תייצר אינטימיות שגם ילדים וגם מבוגרים כה כמהים לה. סיפור הישרדותו של הילד הקטן ולאחר מכן הצלחתו כליצן וכעת כשחקן , ריגש אותנו מאוד ועין לא נשארה יבשה.

בסיום המפגש אמר ליאור: שאם הבחירה היא להיות עגל עקוד בחבל או סנונית עפה בשמים, הרי לגמרי ברור שמי שיש לו כנפיים לעולם יהיה חופשי.

אנחנו, מתנדבי "ידיד לחינוך", מעניקים לילדים כנפיים כדי שיעופו, ומייחלים שהם אכן יעשו זאת.

ניפגש בשמחה ובכוחות מחודשים בשת הלימודים הבאה.

תלמידי ביה"ס דוד אלעזר שרים מול המתנדבים
שי העמותה למתנדבים