הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

משה שכטר – ידיד טוב של העמותה

משה שכטר ראש העיר הראשון של מודיעין נפטר. רכזת המתנדבים לשעבר במכבים רעות, מודיעין, רעיה יעקב ומתנדבי ידיד לחינוך משתתפים בצער המשפחה.

כותבת רעיה יעקב:

את משה הכרתי במודיעין  ברגע שנכנסתי לתפקידי כרכזת "ידיד לחינוך". הוא הסביר לי ששמע על העמותה ומעוניין להיות חלק ממנה. קבענו פגישה. הוא הזמין אותי לבית קפה ואמר : "הפעם זה על חשבוני ובפעם הבאה זה יהיה על חשבונך". משה היה איש אשכולות, נעים הליכות, שביקש להירתם למשימה אך בצורה לא שגרתית. מוכן להרצות לפני כתה או שכבה, על נושאים כמו - חגי ישראל, היסטוריה של עם ישראל ועל העיר מודיעין.

                                                                                                       משה שכטר עם הילדים בחנוכה

בית ספר "שבטי ישראל" במודיעין, קיבל את פניו בחיבוק עז. בחג החנוכה, ביקשתי ממנו לספר לתלמידי כתה ו' אודות ה"מכבים".  משה נרתם מיד, הכין שיעורי בית ותיבל את הרצאתו לבנים לחוד ולבנות לחוד בפסוקים מהתנך  ומההסטוריה  וגם שיתף באופן פעיל את התלמידים בהרצאתו.

משה היה בעבורי אדם עם ניסיון, דיסקרטי כזה, שניתן להתייעץ עימו בכל נושא. תמיד "קלע בול", נתן לי לבחור איך לנהוג ואיך להציב את העובדות לכאן ולכאן.

עם הזמן, הזמין משה אותי ואת בעלי להשתתף בחוג בית בפורום למורשת ישראל שאותו יצר וקיים אחת לחודש במוצ"ש בביתו. התכנים בפורום כללו תחומי דעת שונים והמרצים היו מבני הקבוצה עצמה.


 

 

                                  משה שכטר ורעיה יעקב

כששוחחתי היום עם אשתו שושנה המדהימה, שיתפה אותי - שרק לפני שבועיים, שמע משה על שני ילדים בני 16 בעיר, המעשנים סמים. משה הגיע אליהם, דרש מהם לתת לו את החשיש....הוציא מכיסו מעות ומסר לידיהם. הוא אמר להם - "זה הכסף הראשון שאתם מקבלים ממני. את השאר תקבלו כשכר עבודה. אל תתעסקו עם סמים!". הוא דאג לכל דבר ולכל אחד. הלו"ז שלו היה מפוצץ. הוא כתב טור במקומון וגם החמיא לעמותת "ידיד לחינוך" ולתרומתה בעיר מודיעין.

יהי זכרו ברוך