הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מפגש משוב סוף שנה בחטיבה של "בית הספר המשותף חוף הכרמל"

מאת: מאשה ליפשיץ

פעילות ידיד לחינוך ב"בית הספר המשותף חוף כרמל" היא חדשה יחסית, ופועלת זו השנה השנייה.

עם תחילת שנת הלימודים התקיימה פגישת הכרות של המתנדבים עם כלל הצוות החינוכי, בה סיפר כל מתנדב על תחום הדעת בו הוא מעונין לעסוק ועל ציפיותיו. עכשיו, מייד לאחר חופשת שבועות, התכנסנו, מתנדבי בית הספר לפגישת משוב של סוף השנה.

מניסיוני רב השנים בעמותה - ההתייחסות של הצוות החינוכי למפגשי המשוב מעידה על החשיבות וההערכה של בית הספר למתנדביו. ואכן, את פנינו קבל הצוות בחיוך קורן ובשולחן ערוך כל טוב לארוחת בוקר.

במהלך הפגישה סיפר כל מתנדב על חוויותיו וציפיותיו מהעשייה ההתנדבותית בבית הספר. כולם העידו כי ההתנדבות מול התלמידים הביאה הרבה סיפוק ותחושת נתינה ותרמה לתלמידים. מהלך הפגישה עם התלמיד אמנם מופנה לתחום הדעת שלשמו נפגשו, אך המתנדב גם מתפנה לשמוע על בעיות, או צורך של התלמיד בהקשבה מצד דמות בוגרת וחמה ובקשר אישי עמו. כמו כן הביעו המתנדבים את הערכתם ליחס האישי והחם של הצוות החינוכי המנהל אליהם. הצוות האיר לנו פנים במהלך הביקורים שלנו בבית הספר, התעניין בשלומנו ונתן לנו להרגיש עד כמה אנחנו משמעותיים. סתווית, אשת הקשר זכתה בשבחים על התנהלותה מול המתנדבים, הקשר התמידי שלה איתם והמידע שהעבירה במועד לכולם.

אחת המתנדבות אף סיפרה כי פגשה בתלמיד שלה ואמו במרכז המסחרי והילד התרגש, הצביע עליה וסיפר לאמו כי בזכותה עבר את המבחן.

רק דבר אחד דורש תיקון: בקשר של רוב המתנדבים אל המורים המקצועיים של תלמידיהם היה חסר מידע על הילד לגבי החומר הלימודי, צרכיו של הילד ומשוב על התרומה של הקשר עם המתנדב. זהו שיח בין מורה ומתנדב שחשוב לקיים במהלך כל תקופת ההתנדבות והיום, עם כל הטכנולוגיה, אין בעייה גם לקשר של מסרונים בין הנפשות הפועלות.
הצוות הגיב בכך שהם עדיין בשלב של צבירת ניסיון בסוג זה עשייה. הדברים שהועלו יטופלו בהמשך, במהלך שנת הלימודים הבאה.

יעל, מנהלת החטיבה, דיברה בהערכה רבה על הקשר של התלמידים עם המתנדבים. "זהו קשר מדהים לילדים. במפגש עם המתנדב הילדים חשים שהם במקום בטוח, חם".

סתווית, אשת הקשר, אוהבת את המתנדבים, שמתייחסים ומדברים בגובה העיניים. יש כאן מבוגר שמקשיב ומשוחח עם הילד על דברים שונים ובעיות שמטרידות את הילד. המתנדב בא ממקום ללא שיפוט, ביקורת וציונים. אווירה מאד נעימה, אנרגיה טובה ולב פתוח לצרכים המגוונים של הילדים.

עם סיום חולקו תעודות הערכה ותודה למתנדבים.

 

 


על השולחן קלפים לבחירת המשתתף ולשילוב משמעותם עבורו בשיחת הסיכום

 

 

בבית הספר פועלים תשעה מתנדבים.

בפגישה הפעם השתתפו נציגי הצוות החינוכי: יעל ספיר, מנהלת חטיבת נעורים; סתווית כהן - אשת הקשר וסיגל אגוזי איתן, סגנית מנהלת החטיבה.

מ"ידיד לחינוך" השתתפו אורה מזרחי, רכזת "ידיד לחינוך" בחוף הכרמל והמתנדבים:

  • ירון רם, ממעגן מיכאל, מלמד בתיכון היסטוריה;
  • מאשה ליפשיץ מכרם מהר"ל מלמדת בחטיבה עבודות חקר ולמידה מקוונת;
  • גבי מחלוף מבית חנניה שמלמד מתמטיקה;
  • יפה מחלוף מבית חנניה מלמדת בחטיבה שפה;
  • מלכה רייכמן מקיסריה, מלמדת בחטיבה אנגלית;
  • זהבה שמולביץ מזיכרון יעקב, מלמדת בחטיבה מתמטיקה.

שלושה מתנדבים לא יכלו להגיע לפגישה.