הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

כל מה שאני עושה אני משתדל שיהיה מהלב"

מאת: שושנה רשף

אם הייתי צריכה להגדיר את גיל אחרי המפגש הראשון בינינו, הייתי אומרת: "הילד הטוב ורב הגוונים", וזאת בשל הנינוחות שלו, הצניעות במעשיו, ובעיקר החיוך.

גיל חג'בי נולד ב- 1967 בפ"ת, בשכונת אחדות בשעריה. הוא מצהיר וגאה על מוצאו התימני. "שורשי" הוא מדגיש.
הוא נולד למשפחה חילונית, אח בכור מבין שלושה. למד אצל מורי תימני "עם המקל והשוט". אותו לא היכו, הוא מספר. "ידעתי ללמוד ואפילו הטילו עלי ללמד אחרים לעלות לתורה, וכך הגעתי לשעורים פרטיים". עם או בלי קשר הוא מוסיף, ש"כבר בגיל צעיר פיזרו לנו גת".
בצבא שרת כסמג"ד בבי"ס לשריון, "עסק בדברים חשובים" ולא פרט.

גיל הוא בעל תוארBA בכלכלה ומדעי המדינה ו-MA במנהל עסקים עם התמחות במימון. הוא מוסיף בחיוך: "וגם נשוי לאישה נפלאה ותומכת פלוס 3 ילדים".

אומרים שלכל אדם מספר כובעים. נחשפתי לכובעים של גיל.

כמורה - לימד ארבע שנים. היה מורה מן המניין למתמטיקה בכיתות ז' – ח' בביה"ס "בן גוריון" בגבעתיים. לעתים שימש כמורה מחליף. במקביל הכין תלמידים לבגרות. בסופו של דבר עזב את ההוראה הפרונטלית לטובת אהבתו להיות מדריך טיולים (ועל כך בהמשך).

כמתנדב- למרות שעזב את ההוראה, הוא ממשיך להגיע לביה"ס "בן גוריון" כמתנדב. "כל אימת שאני יכול, אני שם. אינני יכול להתחייב לקביעות בשל העבודה שלי, שאיננה סדירה", הוא אומר.
עובדה זו לא מונעת ממנו לשמש כרכז המתנדבים בביה"ס. הוא קולט מתנדבים חדשים, ומהווה כתובת להתאמות, שיבוצים ומתן מענה לבקשות. גיל מחמיא ומצטנע : "ביה"ס מאד פתוח וכרמית המנהלת, שדואגת לכל, משאירה אותי בתפקיד חסר שיניים".

כמדריך – בטיול השנתי של מתנדבי גבעתיים, גיליתי את הכובע הנוסף של גיל, הוא היה מדריך הטיול.
כבכל שנה, אירגנה יונינה פוקס, רכזת "ידיד לחינוך" בגבעתיים, טיול למתנדבים בסיוע אגף הרווחה בעיר. המסלול שניבחר היה "סובב כינרת" וביקורים בכנסיות שבאזור. היה זה טיול מרתק במזג אויר נפלא, נוכח נופים מלאי ירק בזכות השנה הגשומה, וגם הכינרת שהתעשרה במים. בטיול היה גיל מדריך ומורה. הידע הרחב שלו במקרא, בתולדות עמנו ובידיעת הארץ, ראויים להערכה. בקיאותו הרבה גם בעולם הנצרות, נחשפה בהקשר לכנסיות בהן ביקרנו. אך מעל לכל התרשמתי ממנו כאדם מתחשב ונעים הליכות, שאפילו עזר לי אישית להשתמש בסמרטפון לצרכי צילום.

מסתבר שכיום גיל הוא גם מדריך עצמאי לטיולים באירופה ובאסיה ועובד עם אוכלוסיות שונות מישראל. המפגש עם גיל היה חביב, מחייך וזורם. נפרדנו לשלום. היה תענוג, סיכמתי לעצמי, ואז נזכרתי במשפט שאמר לי באותה בשיחה:. "אני משתדל, שכל מה שאני עושה יהיה מהלב" (מרץ 2019).