הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי גבעתיים מטיילים

מתנדבי גבעתיים מטיילים

מאת: שושנה רשף

 

בבוקר בהיר ונעים של חודש מאי יצאנו בשעה טובה.

כאות הוקרה למתנדבים בחינוך הזמינה מחלקת הרווחה בעיריית גבעתיים, את מתנדבי "ידיד לחינוך" ומתנדבי סב/תא גן בעיר לטיול.

אל יהי הדבר קל בעיניכם, כי לצאת מגבעתיים בשעות הבוקר, אין זה מהמשימות הקלות (פקקי תנועה, עומס בכבישים, רחובות צרים ועוד). אבל שמש בוקר מלטפת של סוף החורף וערב הקיץ הלוהט, יש בה לא מעט מן הפיצוי. וכן, גם מצב רוח טוב שעל הבוקר ומפגש עם מתנדבים חברים, תרמו לאווירה הנעימה ובישרו טובות.

היעד היה מושבות הדרום, ובדרך ביניהם לבקר או לחלוף על פני לטרון, צומת נחשון, חולדה, מזכרת בתיה, מכון איילון, מכון וייצמן והגן היפני בחולון.

בדרך, שדות ירוקים, מרחבים, שדות חיטה, חמניות לפני פריחה, הכל מרומם את הרוח, וכל זה בזכות הגשמים שהיו וטרם החום הגדול.

רועי המדריך מסביר תוך כדי נסיעה (ברקע לוד ורמלה), כשהוא מקפיד להגות נכון את שמותיהם. הוא מרחיב ומספר על הגידולים החקלאיים שאנו רואים בדרך. איזה יופי, החיטה והשעורה ושדות התירס, ופתאום גם שדות של חמניות זקופות המעשירות ומקשטות את הירוק בצהוב.

אנו עוברים על פני מושב טל השחר (קיבוץ קהילתי) – הממוקם בלב נוף יפהפה, כמחצית השעה מירושלים, קצת יותר מזה מתל-אביב.
במזכרת בתיה ערכנו סיור רגלי, שהוא חוויה בפני עצמה לכל מי שנוסטלגיה מדברת אליו. הסימטאות הצרות, הבתים הקטנים הציוריים וכל זה בשילוב ריח הפרות אותו כמעט שכחנו כתושבי העיר הגדולה, העשירה בבטון ובמלט.

ברחובות ביקרנו ב-מכון איילון, שהיה סליק ומפעל מחתרתי לייצור קליעים של ארגון ההגנה בתקופת המנדט הבריטי. המקום הוכרז כמבנה לשימור וכיום פועל בו מוזיאון.

זכינו גם לטעימה קצרה במכון וייצמן בו למדנו על רגל אחת שהכל מתחיל בסקרנות , ולולא אותה סקרנות לא היה המכון מגיע לתגליות החשובות ולמה שקורה בו בתחום המחקר, ולא היה זוכה לשם העולמי לו הוא זוכה.
היה חשוב לי לגלות שאפשר לטייל ולהנות גם בסביבה הקרובה לבית ולא תמיד חייבים להרחיק נדוד.

תודה לקארין עמיאל האחראית על המתנדבים בעיריית גבעתיים, לבני רייך, סגן ראש העיר שטרח ובא לברך לפני צאתנו לטיול, ליונה זילברמן רכזת קבוצת גבעתיים ולשמוליק העזר כנגדה, ולכל 52 המתנדבים שהיוו קבוצה מגובשת וחברית.

מטיילים ונהנים
מטיילים ונהנים
מטיילים ונהנים