הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן, קבלו תעודת הוקרה בטקס מרשים בבית התפוצות

שניים ממתנדבי "ידיד לחינוך" ברמת גן, הנוטלים חלק בפרוייקט "הקשר הרב דורי" קבלו תעודת הוקרה ממנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים עו"ד גלעד סממה ומנהלת אגף החינוך של רמת גן הגב' דליה לין.

השניים: בנו גולדנר וניסים מועלם קבלו את התעודות בכנס הארצי השנתי לסיכום שנת פעילות תכנית הקשר הרב דורי תשע"ה בתחילת חודש מאי בבית התפוצות בתל אביב.

בארוע השתתפו גם מנכ"ל בית התפוצות דן תדמור, מנהל מינהל תקשוב ומערכות מידע במשרד החינוך ד"ר עופר רימון, נציגות שגרירות הודו בישראל, מיכל אורבך, אלמנתו של השר אורי אורבך ז"ל, נציגי רשויות, ארגוני שותפים, מפקחים, מנהלים, מורים, אזרחים ותיקים ותלמידים.

 כ- 450 קבוצות בבתי ספר מכל הארץ נטלו חלק השנה בתכנית "הקשר הרב דורי" - תכנית שמחברת בין הדור הצעיר לבין הדור המבוגר באמצעות למידה משותפת. התלמידים מנחים את האזרחים הוותיקים ברזי הטכנולוגיה ונחשפים לסיפוריהם של הוותיקים. יחד הם מתעדים את הסיפורים ומעלים אותם למאגר סיפורי מורשת בבית התפוצות

13 בתי ספר יסודיים מרמת גן משתתפים בתכנית ובית ספר על יסודי אחד, כל בית ספר במודל מיוחד משלו. בטקס יוצגה העיר על ידי קבוצת הקשר הרב דורי של בית ספר "הבילויים", וכן על ידי האזרחים הוותיקים ביותר בתכנית: ניסים מועלם ובנו גולדנר שניהם מביה"ס "עליות".

בנו וניסים נמצאים בפרוייקט הקשר הרב דורי כבר 13 שנה.

מה הם עושים בתכנית?

על פי התכנית, ילדים מבית הספר "עליות" שברמת גן, מדריכים מבוגרים ביסודות המחשב. בנו וניסים, יחד עם המורה של הילדים מכיתות ו', מלווים את הילדים לקראת ההדרכה הזו ונמצאים איתם במהלך השעור, כדי לעודד, לעזור ולפתור בעיות

ניסים מספר על סבתא שלא היה לה מושג במחשב, ופתאום הצליחה להכין כרטיס ברכה ממוחשב ליום ההולדת של נכדתה, היא הייתה מאד גאה על כך. ידע מסוג כזה, הוא אומר, נותן מקום של בטחון ללומדים במשפחה ובקרב הנכדים.

בנוסף, לתכנית "הקשר הרב דורי", ראוי לציין כי בנו וניסים, כמתנדבי "ידיד לחינוך", גם עובדים עם המורות והילדים מביה"ס "עליות", כשניסים מכין ומתפעל מחשבים וציוד נלווה לקראת שעורי חשבון של כיתות בביה"ס ובנו עובד עם הילדים בצילום ותעוד של ארועים ומפגשים בביה"ס.