הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

מתנדבי ירושלים נוסעים לאשדוד

כתבה: חוה קדם

אניטה מתנדבת פעילה ב"ידיד לחינוך" אשדוד, לוותה אותנו במשך היום, וכך זכינו לסיוע בכוחות פנימיים של העמותה שלנו, וזה לכשעצמו ראוי לציון. היא קבלה את פנינו בחוף הקשתות. הים היה כחול ושקט. על החוף סעדנו ארוחת בוקר והכרנו את הקבוצה והאורחים: היינו קבוצה הטרוגנית של חילוניים, דתיים וחרדים.

 אניטה חשפה אותנו לאתרים מעניינים באשדוד:  "עד הלום", "מוזיאון הפלשתים" "וגבעת יונה"- מקום מטופח ויפה שלפי המסורת שם נקבר יונה הנביא. "עד הלום" הוא אתר היסטורי חשוב לנו מאוד. האתר הוקם  בעקבות  קרב הבלימה נגד המצרים במלחמת השחרור.

המטיילים שתו בצמא את דבריה של אניטה המדריכה והתעניינו בנושאים ובאתרים.

מה שעניין אותנו במיוחד היה מוזיאון "הלוחם היהודי"- מוזיאון שתיעד את השתתפות היהודים שחיו אז ברוסיה בקרבות נגד הנאצים במלחמת העולם השנייה.  צפינו  בסרט שתיאר את הקרבות ואת גבורתם של הלוחמים היהודים. חלקם קבלו אותות הצטיינות מהרוסים למרות האנטישמיות שהייתה ולמרות  שהייתה התנגדות בחוגים מסויימים לחלוקת אותות ליהודים. עובדה זו לא הייתה ידועה לנו והפתיעה אותנו. חלק מהלוחמים הם כיום תושבי אשדוד ואחד מהם ביים את הסרט. הסרט היה מרשים. ריגשה אותנו מאוד גבורתם של הלוחמים היהודים ויכולתם להלחם נגד הנאצים.

הטיול היה מעניין והשיג את מטרותיו הן בידע והן בליכוד הקבוצה.