הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

נפתחה שנה נוספת של השתלמות במיזם "למידה בכל גיל"

המיזם מעניק התמקצעות והרחבת ידע בתחום החינוך למתנדבי "ידיד לחינוך"

מאת: שרה לוטן

לאחר הצלחה של שנתיים ומשובים חיוביים של המשתלמים והמרצים במיזם "למידה בכל גיל", הוחלט לפתוח בהתרגשות ובהתלהבות זו השנה השלישית, השתלמות למתנדבי הצפון במכללת גורדון.

מטרת המיזם לתת מענה למתנדבי "ידיד לחינוך" הפועלים בבתי הספר בתחומים שונים ועם מגוון תלמידים, היות ומעל 60% מהמתנדבים אינם באים מפרופסיה של הוראה. הנחת היסוד המובילה את המיזם היא: כל אדם שעוסק בחינוך ובפיתוח אנשים והרחבת תחושת המסוגלות שלהם, אמור להיות בתהליכי התפתחות ולמידה מתמידים.

המיזם מעניק התמקצעות למתנדבים והרחבת עולמות הידע בתחום החינוך. הוא מקנה מיומנות יסוד ומרחיב את ארגז הכלים, כל זאת, תוך עיסוק בהבנת המערכת הבית ספרית ובניית תפיסת עולם חינוכית חברתית.

המסגרת האקדמית והמפגש עם אנשי אקדמיה ומרצים תורמת למתנדב חווית למידה אחרת, מקנה סטטוס, מפגישה אותו עם מתנדבי "ידיד לחינוך" מישובים אחרים ומחזקת את תחושת המסוגלות שלו.

מבחינת העמותה הפעילות במכללות מבנה את העשייה המקצועית בהכשרת המתנדבים ומהווה מודל ייחודי ומייחד מול שאר העמותות העוסקות בחינוך.

ההיענות להשתלמות שנפתחה השנה הייתה גבוהה מאד ואף מעבר למספר המקומות שהוקצו. לצערנו, עצרנו ב- 47 משתלמים.

ההשתלמות התחילה ב 28 לדצמבר ותמשך מדי שבועיים עד 4 לאפריל, סה"כ 6 מפגשים של הרצאות וסדנאות משמעותיות בנושאי העשרה וכלים ישומיים לעבודה עם תלמידים.

בתוכנית ההשתלמות נמצא נושאים מסקרנים :כישורי חיים, כיצד לנהל שיחה עם ילדים, התפתחות רגשית, אסטרטגיות למידה, ייצוגי ילדות בספרות הילדים, חשיבות התנועה והמגע עם ילדים בעלי הפרעות קשב וריכוז....

זו הזדמנות להודות למכללת גורדון על קבלת הפנים החמה והמאמץ להציע השתלמות מגוונת, רלוונטית וברמה אקדמית.