הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סיום שנה למתנדבי העמותה בבת ים

"במשל 'האיילת והנזיר' של קרילוב", כך פתחה יונה סלע, רכזת העמותה בבת ים, מסופר על איילת אשר היניקה שלושה גורים של זאבים. הנזיר שבמשל, מנסה להניאה מכך באומרו ש"הגורים גורי זאב/ כשיגדלו יפנו לך גו/ וכל אחד יקשיח לב/ ויהיה לך לאויב". אבל היא משיבה לו כך: "לי לא חשוב כלל המחר/ גם לא הגמול והשכר/ ולא אכפת לי באמת/ מה יהיה בבוא העת/ לא אצטער, לא אתחרט/ אני פשוט רוצה לתת".

הנמשל, אמרה יונה הוא, שכך מתנהגים צדיקים. אתם, המתנדבים, תורמים למערכת ואינכם מחפשים תמורה או שכר. ואכן, בבת ים מתנדבים היום שבעים ושבעה אנשים בשניים עשר בתי ספר. מגוון אורחים באו לברך ולהודות להם במסיבה הצנועה שנערכה.

הייתה שם אסתר פירון, מחזיקת תיק החינוך בבת ים, מנהלת ביה"ס "דוד אלעזר", סופיה מאיר, יו"ר הסתדרות המורים הגימלאים בבת ים, חווה דמשצ"ק. וכמובן, דינה בנקלר, מנהלת המזכירות הפדגוגית וממייסדות העמותה.

מנהלת "דוד אלעזר" הדגישה מניסיונה היומיומי כי: "התרומה של המתנדבים היא חסד מופלא עבור הילדים שמחכים להם בכיליון עיניים, שבוע אחר שבוע", ודינה בנקלר הביאה את הזוית האישית: "כשהגיתי את הרעיון להקים עמותה שכזו, ראיתי לנגד עיני שתי מטרות: סיוע לבתי הספר ולתלמידים. ותרומה לאיכות חייו של הגימלאי, נראה לי ששניהם מתקיימים".

בסיום המפגש הופיע אמן אורח: שמוליק צבי במופע "איך שיר נולד – 130 שנות זמר עברי" המופע היה מרגש ומלא נוסטלגיה

תודה על שנה מופלאה להתראות בשנת תשע"ו.

 

 

 

יונה סלע רכזת העמותה בבת ים (מימין)    
עם אסתר פירון, מחזיקת תיק החינוך בעירייה

 

מכתב תודה ליונה מהמתנדבים

מאת: טולדנו צביה

חברות וחברים,

אנו בסיומה של עוד שנת פעילות בידיד לחינוך.כל אחד מאיתנו וכולנו כקבוצה תורמים את חלקנו במטרה הנעלה של עזרה בלימודים לתלמידים בבתי הספר. לרגע אנו שוכחים ואולי מתעלמים מהעובדה כי את הפרויקט המדהים הזה מלווה למעלה מ-8 שנים אישה מדהימה ואני מתכוונת כמובן ליונה שלנו.

יונה היקרה,

אנשים אולי שוכחים שאת מתנדבת בדיוק כמונו, אבל עשייתך גדולה יותר, זה לא ברור מאליו כל הגיבוש הקבוצתי הזה, אפשר לומר שהפכנו למשפחה. קבוצה כל כך לא הומוגנית: גברים ונשים, צעירים יותר וצעירים פחות, דתיים וחילוניים, מזרחים ואשכנזים, משכילים יותר ומשכילים פחות.

יונה יקרה, כמו רקמה עדינה הצלחת לארוג שטיח שכולו עשוי חוטים חוטים והוא נאה למראה.

המפגשים החודשיים מתחדשים כל פעם ברב שיח מעניין, בהפעלת הקבוצה ובדינמיקה של סדנאות והרצאות מאלפות,

לרגע לא שכחנו את ההתמודדות שלך עם סדרת ניתוחים אותה עברת בשנה האחרונה והפעלת הקבוצה בהצלחה רבה בשלט רחוק.

יונה יקרה,

יישר כוח על מי שאת ועל מה שאת עושה למעננו., תודה על הרצון ועל ההתמדה ועל כך שכך איכפת לך לא רק מהקבוצה אלא גם מכל אחד באופן אישי.

בשם מתנדבי העמותה "ידיד לחינוך"