הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סיום שנה תשע"ד במכללת לוינסקי

בחודש מרץ הסתיימה השנה הרביעית לסדרת ההשתלמויות למתנדבים – "למידה בכל גיל", במכללת לוינסקי בתל אביב.

65 מתנדבי "ידיד לחינוך" השתתפו בחמשת המפגשים שנערכו השנה. רבים יותר רצו להשתתף אבל נדחו מחוסר מקום. העדיפות ניתנה כמובן, לאלה שלא השתלמו בשנים הקודמות ולמתנדבים חדשים.

בכל אחד מהמפגשים ניתנו הרצאות כלליות בנושאים כמו: רב-תרבותיות, אלימות בביה"ס והתפתחותו הפסיכולוגית של הילד. בחלקו השני של כל מפגש קבלו המשתלמים ארגז כלים לעבודתם השוטפת : איך מנחים ילד להתמודד עם מקצועות הלימוד השונים כמו מתמטיקה למשל ועוד.

"קבלתי הרבה כלים להבין את בעיותיו של הילד אותו אני חונכת, את הקשיים שלו ואת שלבי ההבנה שלו", אומרת שלי אושרי, מתנדבת מנתניה, "קבלתי גם ראייה ממוקדת יותר על האלימות הקיימת בבתי הספר ועל ילדים דחויים. זה דחף אותי להסתובב בחצר בית הספר בהפסקות ולסייע למורים".

שלי מבקשת לומר גם שקבלה חיזוקים בהתייחסות לילד כבן אדם ועוד היא אומרת: "בהשתלמות הזו בהרצאות, אין שום חנופה למאזינים , הכל נעשה כדי ללמד".

"מרגש שאנשים מבוגרים תורמים לחברה, אומר דר' יוסי ארזואן שדבר באחת ההרצאות על 'מוח, לקויות, רגש והתנהגות'. אנשים מביאים לכאן את הניסיון שלהם, תוך כדי דיון ושיחות נשמעים כאן הרבה סיפורים, כל אחד והסיפור שלו וזה כל כך חשוב ומעניין".