הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

סיכומים וחידושים באזור ברוש - קצת מדברי רכזים ובעלי תפקידים אחרים

בשנה האחרונה גדל ב – 20% מס. המתנדבים באזור ברוש.
לאחרונה הצטרפה גם קבוצה יישובית חדשה מגני תקוה.

כמאה מתנדבים מהאיזור השתתפו בפרוייקט "למידה בכל גיל".

ארבעה מפגשים פוריים לראשי הצוותים בבתי הספר זכו להיענות טובה. המפגשים ענו על השאלה, מהו תפקיד ראש צוות ומה נדרש ממנו. נושא נוסף שעלה על סדר היום היה נראות המתנדבים בבתי הספר. אחד הרעיונות שהובאו בהקשר לכך היה העמדת לוח במבואה של בתי הספר ועליו סמל "ידיד לחינוך", תמונות המתנדבים הפועלים בו, ומיהם אותם מתנדבים. המסר: כאן תורמים ופועלים מתנדבים גימלאים. כך ידעו כל המורים, התלמידים וכל מי שבא בשערי ביה"ס על פועלה המבורך של העמותה שלנו. כל זה כפוף כמובן, לשיתוף פעולה עם כל בית ספר ובית ספר.

שמונה מפגשים של התכנית "קצת אחרת" התקיימו בגבעתיים ובפתח תקוה. מדובר בתכנית ייחודית וחדשה בנושא האוטיזם. חשוב לציין כי התכנית הייתה רלוונטית לא רק לנושא האוטיזם אלא לכל מיני קשיים אחרים כגון בעיות של קשב וריכוז. המשתתפים קבלו כלים להתמודדות יומיומית.

יונינה פוקס רכזת "ידיד לחינוך" בגבעתיים מספרת, כי הוזמנה לכנס מנהלים בעיר – עובדה המהווה שלב נוסף בהכרה בעמותה. דוגמא נוספת שמביאה יונינה להכרת העיר בעמותה היא בנושא הנחת הזרים ביום הזיכרון לחללי צהל: זר אחד הוא של כלל מתנדבי גבעתיים וזר נפרד הוא של "ידיד לחינוך".

רכז העמותה בפתח תקוה, עזרא מגד, מספר לנו כי מס. מתנדבי העמותה בעירו הוכפל בשנה האחרונה – עובדה שדרשה כמובן, עבודה רבה.

בקריית אונו, אומרת חבצלת פלד, רכזת העמותה בעיר, נקלטו יותר מארבעה עשר מתנדבים חדשים ונוצרו קשרים טובים מאד עם הרשות המקומית. "זו הייתה אחת המטרות העיקריות שהצבתי לעצמי השנה", היא אומרת.  חבצלת ממשיכה ומספרת, שהמתנדבים קבלו השנה לראשונה שי מבית הספר וגם זה שלב חשוב ביחסם של בתי הספר למתנדבים. היא לוקחת על עצמה מטרה נוספת שבעקבותיה יזמינו כל בתי הספר את המתנדבים שלהם לאירועים שהם מקיימים.

בת עמי, רכזת "ידיד לחינוך" ברמת גן, מציינת כי המשרד לשירותים חברתיים בעיר עוזר מאד בפעילות העמותה – דבר שלא היה קודם לכן. בת עמי מוצפת במתנדבים חדשים ועסוקה מאד בקליטתם ובשיבוצם, אבל, היא אומרת, עיקר העבודה הוא לשמר את המתנדבים, "לשאול מה שלומך ואיך אתה מרגיש".

בשוהם, מספרת הרכזת המקומית, זיוה שביטלובסקי, הכינה הרשות המקומית סיפרון מיוחד על "ידיד לחינוך" עם ציורים של תלמידים מבית הספר "צוקים". את הסיפרון יחלקו לכל תלמיד ותלמיד בכתה א'. בצד ציורי הילדים יש בספרון שיר, שנכתב על ידי הסופרת סיגל מגן.