הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

"סיפוק, אתגר, עניין וגוון", מסכמת מאשה ליפשיץ, רכזת מתנדבי "ידיד לחינוך" בחוף כרמל, את עבודת המתנדבים עם סיום תפקידה. אורה מזרחי מחליפתה מקווה להצליח להיכנס לנעליה

מאת: ריקה שפרינצק

"... תמה לה קדנציה, ואני מוכנה לפנות את מקומי לרכז אחר", אמרה מאשה ליפשיץ במפגש מתנדבי "ידיד לחינוך" בחוף כרמל לרגל סיום תפקידה כרכזת. "יחד עם זאת אמשיך כמתנדבת. ההתנדבות היא ים של אפשרויות למציאת סיפוק, אתגר, ענין, וגיוון. לראות את הניצוץ בעיני התלמיד שמולי, לראות את התקדמותו והישגיו, לרקום מערכת יחסים הדדית עם הילדים, של חיבה וקשר חם, להרגיש את הציפייה והחיבה שלהם, אין דומה לכך".

"...מתנדבים יקרים, אני כל פעם נפעמת מחדש מהנכונות וההשקעה שלכם ומהרצון לנתינה, שאינם מובנים מאליהם. מקווה שיהיה לכם הכוח והנכונות להמשיך עוד ועוד. אני נפרדת מכם כרכזת, אך לא כמתנדבת. הלוואי שנמשיך ביחד עוד תקופה ארוכה, ושהפעילות שלנו תעזור לנו להרחיק את אותות הזמן."

אחר חמש שנים בהם ריכזה מאשה ליפשיץ מכרם מהר"ל את קבוצת מתנדבי "ידיד לחינוך" באזור, היא פורשת מפעילות זו ובמקומה נכנסת לתפקיד, אורה מזרחי.

עמותת "ידיד לחינוך" הייתה בתחילה דרכה (בת ארבע), כשהצטרפה אליה מאשה והחלה להתנדב במסגרתה. יחד עם ממה בעלה, שפעל נמרצות להביא את "ידיד לחינוך" לאזור, הקימו ב-2011 את מערך המתנדבים של העמותה בחוף הכרמל.

המערך פועל כיום בחמישה בתי ספר ברחבי המועצה: "העומר", "כרמל וים", "ניר עציון", "מעגנים", "קיסריה" ו"משעולים". בנוסף לתפקידה כרכזת מתנדבים בחוף הכרמל בכל התקופה הזו, התנדבה מאשה בעצמה בבתי הספר: "העומר", "קיסריה" ו"כרמל וים".

אחד הפרוייקטים המאתגרים והאהובים עליה בפעילות ההתנדבות שלה עם תלמידים הוא פרוייקט מתמטיקה בהתכתבות בשיתוף עם מכון דוידסון, שליד מכון ויצמן ברחובות

מאשה עסקה ואף תמשיך לעסוק בהתנדבות בתפעול  אתר עמותת "ידיד לחינוך" ובניהול אתר האינטרנט של כרם מהר"ל  שם היא גרה.

בחנוכה האחרון קבלה מאשה את אות יקיר המועצה האזורית חוף הכרמל לשנת תשע"ו.

אורה מזרחי בת קבוץ "החותרים" וחברה בו עד היום, פרשה לפני כחצי שנה מעבודתה בקבוץ בעבודות ניהול שונות. בחמש עשרה השנים האחרונות עבדה במזכירות הקבוץ. אורה גם התנדבה במשך שמונה שנים במועצת הנשים חוף כרמל והייתה חברת הצוות הראשון של "יד לבנים" חוף כרמל.
היא נשואה לאילן, שהוא לדבריה "משהו משהו", יש לה שלושה ילדים ושלושה נכדים, כולם בקבוץ.

"כשפרשתי", מספרת אורה, " חיפשתי עבודת התנדבות משמעותית שתספק אותי. במחלקת החינוך הפנו אותי ל"ידיד לחינוך". לא הייתי חשופה לעמותה קודם לכן. עם פנייתי הסתבר לי שמאשה היקרה עומדת לפרוש מתפקיד ריכוז המתנדבים. הופניתי לנציגי העמותה, נפגשתי עם המנכ"ל ואף אחד לא הצליח להבהיל אותי. מקווה שאצליח להיכנס לנעליה של מאשה".

 אנו מאחלים לאורה הצלחה בתפקידה.