הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

עכשיו לעבודה – פותחים שנה בגבעתיים

מאת: שושנה רשף

ושוב זה קרה, כמו בכל ההתחלות בשנים האחרונות, ושוב נפגשנו כאילו לא עברה לה שנה ורק אתמול נפרדנו. אנו, מתנדבי "ידיד לחינוך" רק חכינו שהחגים יעברו כדי להתכנס (אמצע אוקטובר), שהרי שנת הלימודים כבר החלה. כך עבור המורים/ת והתלמידים/ת, ואילו עבורנו, המתנדבים, באיחור מה, עד שמערכת השעורים תתייצב ועד שיוסדרו השיבוצים המתאימים לפי צרכי בתיה"ס.

 הנוהל הוא שהמתנדבים מגיעים לבתי הספר אליהם שובצו אחת לשבוע, למספר שעות, שם הם תורמים מניסיונם העשיר, כישוריהם ואישיותם בשיפור הישגים לימודיים, ומשרים אווירה מסוג אחר בבתיה"ס. מעבר לידע. בהיותם סבים וסבתות, הם "טובים" גם במתן חיזוקים, בעצה טובה ולעתים משמשים גם אוזן קשבת.

.יונינה פוקס מספרת על שנת פעילותה הראשונה כרכזת "ידיד לחינוך" בעירנו. היא מספרת על מחקרים עולמיים המעידים על חשיבות נושא ההתנדבות בגיל המבוגר, כמו כן על מפגשים שערכה בבתיה"ס, על שיתוף הפעולה המבורך, ועל תובנות המראות עד כמה הפעילות שלנו מוערכת ומשמעותית. חלק מהותי הגיע מסיפורים אישיים נוגעים ללב.

הברכות מקדמות אותנו מכל מי שיש לו חלק בפרויקט הכל כך חשוב הזה, "ידיד לחינוך", אשר כשמו כן הוא. בין המברכים נימנו סגן ראש העיר והאחראי על גימלאי גבעתיים, מר בני רייך, הגב' מירי פרחי מנהלת האגף לשירותים חברתיים, מנהלת המחלקה לחינוך, עתידה יערי ורכזת המתנדבים בעיר, טל אורפז.

שמענו את נימרוד אקרמן מנכ"ל העמותה. הוא סיפר, ואני הופתעתי עד כמה תהודת הפעילות מתרחבת. "העמותה שלנו הפכה פופולארית", הוא אומר. קרוב לשלושת אלפי גמלאים בארץ נמנים כיום עם קהל מתנדבי "ידיד לחינוך" בארץ, ואצלנו בגבעתיים נושק מספרם למאה, כאשר שמונים אחוז מהם מתנדבים כבר ארבע שנים או יותר, והיד עוד נטויה... וכבר יושבים בקהל מתנדבים חדשים, מהם בעלי ניסיון בתחומים חדשים.

לקראת העשייה המחודשת, הוסיף אקרמן, כי הצמיחה הובילה לשנויים ארגוניים מבורכים. מתנדבי גבעתיים הם היום חלק מקבוצת הישובים הבונה את אזור ברוש (שוהם, קריית אונו, יהוד, רמת גן, גבעתיים,פתח תקוה, מודיעין, תל אביב). ההתארגנות האזורית מאפשרת ניצול משאבים יעיל לצורך למידה, חילופי דעות ורעיונות. כך למשל, מוזמנים מתנדבי "ידיד לחינוך" בגבעתיים לסידרת מפגשי "למידה בכל גיל" שתתקיים במרכז פיסג"ה ברמת גן.

כנהוג בכל מפגש החלק השני מוקדש להרצאת העשרה. הפעם הייתה זו הרצאה מעניינת במיוחד."ארגז כלים שלי" מפי ד"ר שושנה ניסים מביה"ס לחינוך באוניברסיטת בר אילן.