הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

על מיקי מאוס, אנימציה, דיבוב ועוד, זה מה שלימדה גילה הראל את תלמידי כתה ב' בביה"ס "גורדון" בגבעתיים

מאת: שושנה רשף

גילה הראל, אם לבן, סבתא גאה לשתיים ו"אוהבת להיות סבתא".

כבר שנתיים שהיא פעילה בבי"ס "גורדון" בגבעתיים במסגרת "ידיד לחינוך". נכדתה תלמידה שם, ולכן היה זה רק מובן מאליו עבורה ששם היא תתנדב, וזאת אחרי שנים של התנדבות במסגרות אחרות.

כשהגיעה לביה"ס "גורדון", הכוונה הייתה לסייע בהוראת אנגלית מדוברת, אבל בפועל היא מסייעת בהוראת המקצועות ההומניים כחלק מתגבור התלמידים, בשיתוף פעולה מלא עם ליאת המורה המדהימה, שהיא גם סגנית מנהלת ביה"ס.

בכרזה משמאל: מיני ומיקי מאוס צועדים על שטיח אדום בשדרת הכוכבים בהוליווד

וכך היא מספרת, שעזרתה מתבצעת באופן פרטני, כאשר מספר תלמידים יושבים איתה מחוץ לכיתה, והיא עוזרת להם במה שנידרש, אך גם מרגישה נוח לדבר איתם "בגובה העיניים, ולהרחיב כל נושא". בסופו של דבר היא מאד מרוצה ומלאת סיפוק מהקשר שנירקם בינה לבין הילדים.

תוך כדי שיחה גיליתי אישה צעירה מלאת חיים ואנרגיות, רעיונות ונכונות עשייה. אז מה הפלא שהיא לא נחה... וכן היא עדיין עובדת. כך למשל היא עובדת בימים אלה על מיזם ששמו "סבתאות מודרנית" בשיתוף פעולה עם רשת מסחרית מסויימת.

בהמשך היא מספרת, שלפני מספר חודשים "עלה הרעיון" להנגיש לילדי כיתה ב', בכיתה בה לומדת נכדתה, מכלול נושאים הקשורים לעולם הבידור.

כמי שמגדירה עצמה כסקרנית, גילתה תוך כדי חיפוש, את העובדה שמיקי מאוס, המוכר גם לנו המבוגרים זה שנים, חוגג השנה בארה"ב יום הולדת 90 לקיומו.

מיקי מאוס הוא אחת הדמויות המצויירות הקלאסיות, המצליחות בהיסטוריה של עולם האנימציה.

לקראת יום הולדתו ה - 90, נערך פסטיבל ברחבי העולם וגם בישראל. האירוע הזה שימש עבור גילה פלטפורמה רחבה הרבה יותר לפעילות עם התלמידים. כאן המקום לציין שגילה היא בעלת תואר בתקשורת המונים, בעברה הרחוק הייתה עיתונאית והיא במקצועה יועצת תקשורת.

"רציתי להביא בפני הילדים פן אחר, שלא נלמד בביה"ס". היא אומרת.

כך למשל, "שוחחתי איתם על נושאים כמו: איך עושים סרט, מה פירוש זכויות יוצרים, מהו סרט אילם מול סרטים עם דיבוב, הקניתי להם מושגים כמו אנימציה ואייקון, סיפרתי שמיקי מאוס היה לראשונה דמות מצוירת, שזכתה לקבל כוכב בשדרת הכוכבים בהוליווד, ואף, אירע לראשונה בעולם הקולנוע, שדמות מאוירת קיבלה את פרס האוסקר" (תמונה משמאל).

לאחר שערכה תחקיר, הכינה גילה מצגת בשילוב קטעי סרטים בתיאום עם מחנכת הכיתה, אותה הציגה בפני הילדים, ואז גם פנתה לוולט דיסני בישראל וקיבלה מידבקות, אותן חילקה בתום המצגת. הילדים היו מאושרים וגם היא נראתה כך כשסיפרה לי את הסיפור.

לצפייה בסרטון יום הולדת 90 למיקי - מועדון החברים של מיקי מאוס לחצו כאן               
                        מימין: כרזה של הסרט "ילד קרנבל" משנת  1929  משמאל: כרזה של הסרט: "ספינת הקיטור וילי 1929

   

© כל הזכויות שמורות לחברת "וולט דיסני"