הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

על מתנדבי "ידיד לחנוך" בביה"ס "שמעוני" בפתח תקוה ועל מתנדבת אחת במיוחד

מאת: עזרא מגד

רצינו לספר סיפור אחד מיני רבים על הפעילות המבורכת של המתנדבים הגימלאים באחד מביה"ס בעיר.

בביה"ס "שמעוני" פועלים מזה שנתיים שמונה מתנדבים ומתנדבות מעמותת "ידיד לחנוך". הם משתלבים "במערך התמיכה" הענף והעשיר בביה"ס. לאחר שיחת הכרות עם כל מתנדב/ת מכינים להם מערכת מסודרת של שעות התגבור והתמיכה. כמו כן מתקיימות פגישות עם המורות שאת תלמידיהן הם יתגברו. המתנדבים מקבלים את חומר הלימוד ונפגשים עם קבוצת תלמידים קטנה באופן קבוע.

במשך הזמן נוצר קשר מיוחד בין המתנדבים לבין הילדים. הם מחכים לשעורים אלו ומקבלים את המתנדבים בחום ובמאור פנים. הילדים מרגישים פחות מאויימים בשיעור עם מתנדב/ת ומתייחסים אליהם כמו לסבא/סבתא.

ביה"ס מקפיד ליצור אצל המתנדבים תחושת שייכות. זה למעשה "הדבק " שבזכותו הם מגיעים. היחס החם, הוקרת התודה והכבוד שהסגל מקרין כלפיהם, מעודד אותם להגיע בשמחה ולהשתדל עבור התלמידים.

בביה"ס, בניצוחה של המנהלת, משתדלים להיענות לבקשת המתנדב לגבי גיל התלמיד, המקצוע שהוא מבקש ללמד ויום ההתנדבות - כמובן הכל במסגרת האפשרויות של תוכנית הלמודים הבית ספרית.

אחת המתנדבות בקשה לחנוך את הילדים המאתגרים ביותר. ביה"ס נעתר לבקשתה ואחת לשבוע היא נפגשת עם שני תלמידים ומוצאת את הדרך להגיע לליבם. יחד הם הכינו ערוגות וזרעו בהן פרחים וצמחי נוי. מדי שבוע הם מטפלים ומטפחים יחד את הצמחים. לאחר עבודות הגינון הם קוראים סיפור, וכשהם נסערים ומרוגשים היא זו שמקריאה להם סיפור.

בימים אחרים המתנדבת מצליחה לרתום אותם לשחק משחק לימודי ולפעמים אפילו קצת ללמוד. אותם ילדים מחכים לה ביום הקבוע וממתינים בשער. היא תמיד מביאה להם ממתק או הפתעה קטנה.

אין ספק שאותם תלמידים מוצאים עוד פינה חמה בביה"ס בזכות פועלה של אותה מתנדבת.

כפי שציינו, זהו סיפורה של מתנדבת בביה"ס שמעוני, ויש כמותו עוד עשרות סיפורים של מתנדבים ומתנדבות גימלאים בבתיה"ס בעיר.

את קבוצת מתנדבי "ידיד לחינוך" בעיר, מרכז החל משנה זו, עזרא מגד

(פעיל חינוך וותיק, שהיה בעברו גם יו"ר וועד ההורים בעיר)

בשיתוף מלא עם מינהל החינוך בעיר ומנהלות בתיה"ס.