הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

ערב הוקרה למתנדבי עמותת ידיד לחינוך - שהתקיים בחג האוּרים – חג החנוכה במודיעין מכבים רעות

בערב חגיגי במיוחד התכנסנו כאן בעיר מודיעין, במפג"ש (מרכז פעילות הגיל השלישי), להודות למתנדבי ידיד לחינוך אשר החלו את העבודה ההתנדבותית שלהם לפני כחצי שנה בתוך בתי הספר.

את האירוע כיבדו בנוכחותם:
מר משה רביב – יו"ר עמותת ידיד לחינוך,  מר נמרוד אקרמן – מנכ"ל ידיד לחינוך,  מנהלות או נציגות של בתי הספר המשתתפים בתוכנית:  חוט השני, דורות, אסיף ושבטי ישראל.

את ראש העיר ייצג סגנו, מר שלמה פסי ומחזיק תיק הגמלאים בעירייה חבר מועצת העיר מר אבי אלבז.

כמו כן נכחו הגב' תמי אלון, רכזת גמלאים עירונית ויועצת ראש העיר לנושא אזרחים ותיקים, מקס ברירו, מרכז תחום ההתנדבות במפג"ש ואחרונה חביבה  גב' רעיה יעקב, רכזת ידיד לחינוך בישוב "מודיעין - מכבים - רעות".

תמי אלון, פתחה וברכה את כל הנוכחים וציינה כי בעיר מודיעין גרים היום כ- 6000 גמלאים ושמספרם  גדל  כל העת ומתוכם כ- 2000 מבקרים במפג"ש.

 במיזם "ידיד לחינוך" פעילים בתוך בתי הספר בין 40-50 מתנדבים ואנו מקווים שהמספר ילך ויגדל.

אריה דגן הדליק נר 2 של חנוכה וברך, הקהל הצטרף לשירה אדירה.

שלמה פסי ציין שהעיר מודיעין התברכה במתנדבים, מודיעין היא עיר ייחודית ומערכת החינוך נהנית לעבוד עם "ידיד לחינוך". יש שיתוף פעולה טוב מאד בין תרומת הגמלאים בבתי הספר ולקהילה בעיר.

אבי אלבז ברך וציין שלא היו לו כלל התלבטויות באיזה תיק לבחור בהיכנסו למועצת העיר- הוא בחר בתיק הגמלאים ורואה חשיבות רבה לעזור ככל יכולתו לשפר את התנאים שלהם. כבר מפגישות ראשונות  עם אנשים פעילים, פגש אנשים נהדרים – שיחדיו מהווים אלפי שנות ידע חכמה ותבונה – משוכנע שכולם יכולים לתרום מניסיונם וכישוריהם.

תמי אלון ציינה בדבריה את הקושי של מערכת החינוך שגובה משאבים רבים, ושעמותת ידיד לחינוך מקשרת בין בעל הידע לבין אלה הזקוקים לו.

מר משה רביב, יו"ר העמותה, ברך את הנוכחים וציין שכמי שגר באזור השרון, יש לו זכות מיוחדת להגיע למודיעין בחנוכה, ועוד יותר – אלינו - לקבוצת המתנדבים.  הדגיש בגאווה, שאנחנו מתנדבי מודיעין מצטרפים ל- 30 קהילות שבהם יש כ-2000 מתנדבים הפרוסים ב-30 בתי ספר ושמדובר בכ- 250,000 שעות למידה. כמו כן, בכל שנה מספר המתנדבים עולה. תרומה אדירה ללמידה' לערכים  ולכישורי חיים.

מר נמרוד אקרמן, מנכ"ל העמותה ברך וציין שחווית ההתנדבות היא אישית אינדיבידואלית, ובפעילות זו בא לידי ביטוי ניסיון החיים ברמה האישית של כל אחד מהמתנדבים. נמרוד תאר איך נבנתה העמותה. המטרה הייתה לחבר את הגמלאי לבית הספר ולפרוס "שטיח אדום" לרגליו, לוודא שהתנאים יהיו מקובלים ושלא תהיה לו חלילה חוויה מתסכלת. בנוסף,  "ידיד לחינוך" דואג בתחום הפדגוגי לקורסים ב- "לוינסקי" למצב כדי לפתח באופן מקצועי את המתנדב. אחוזי הנשירה של מתנדבים מבתי הספר נמוכים מאד. העמותה כל העת עם "האצבע על הדופק" לייצר ולענות על הצרכים.  משה ציין בסיפוק שהעיר שלנו היא עיר עם נתונים בסיסיים טובים  - כמו הרכזת [רעיה יעקב] עם הכישורים המדהימים – וההוכחה לכך החיוכים של כולם הערב!

רעיה מברכת אותנו ומדגישה ש"בזכות היותנו" הכל קיים,  שכל אחד הוא נר קטן ויחד כולנו - אור איתן.  רעיה מסבירה: "עד כה דיברנו על ומרגע זה נראה ונשמע את..." כמו כן, מזמינה את האורחים הנוכחים באולם, להצטרף אלינו לעמותה.  רעיה, הנושאת את דגל העמותה בגאווה ציינה, שידיד  לחינוך, כעמותה, קיבל  את הפרס:  אות הנשיא להתנדבות בתשע"א.

צפינו במצגת אחת שפרסה נתונים על מס' המשתתפים בתוכנית במודיעין וסוגי ההתנדבות וגם במצגת מדהימה על פעילויות השונות של גמלאים בכיתות, בפיקניק ביער עם תלמידים וכו'. השיר המלווה את המצגת - "לתת" ו"אנשים טובים באמצע הדרך".

בעיר מודיעין משתתפים חמישה בתי ספר בתוכנית – חוט השני, דורות, אסף, שבטי ישראל ואלונים. ועוד מעט יצטרף בי"ס כרמים.  יש שיתוף פעולה מעולה עם מנהלת בתי הספר היסודיים בעיר - הגב' ליזי.. היא תארה את השתלשלות הפעילות מאז שהחל במרץ 2013 והבטיחה להוסיף בתי ספר לרשימת המתנדבים הנוספים. 

ידיד לחינוך מקיים כנס ארצי אחת לשנתיים.  בכל עיר המתנדבים נפגשים לשיתוף בחוויות בבית הספר ולהרצאות בנושאים שונים   ואנחנו במודיעין בין הישובים הבודדים שרוצים להיפגש אחת לחודש!

"מדברים מהשטח" - שלושה מתנדבים מספרים על חוויות מבית הספר:

  • רבקה גבע עובדת עם 2-3 תלמידים שהמורה מוציאה אליה.  התלמידים רבים ביניהם מי יצא להיות עם רבקה בעיקר קריאה והבנת הנקרא. היא מרגישה סיפוק בעבודה עם התלמידים היא יותר מקבלת מהם מאשר נותנת.
  • מוטי גולדברג מספר על היותו איש הייטק , שמשה לפרנסתו- לקיומו הפיזי, והיום ההתנדבות מוקדשת  לנשמה.
    הוא בקשר עם כיתות ה'- ו'  בשבטי ישראל  בנושא המתמטיקה, יש לו הצלחה מסחררת, הציונים של התלמידים השתפרו פלאים לעומת תחילת השנה.
  • לאה הפעילות שלה מתבססת על האישיות של הילד, יושבת עם הילדים "בגובה העיניים"הילדים  מנהלים איתה שיח תוך כדי משחק או סיפור. הילד חוזר בכיף לכיתה והתוצאות ניכרות לעין. לאה מוסיפה – "יש הפרייה הדדית של תן וקח, אני נהנית לתת להם והם מרגישים בכיף להיות בקרבתי".

חנוך הגמלאי, מפרגן ללאה ומוסיף שכדוגמא לתקשורת של לאה עם הילדים הוא עד לכך, שראה מחלון הכתה את לאה משחקת איתם כדורגל!

ליזי, מנהלת בתי הספר היסודיים בעירייה, מציינת את שיתוף הפעולה הטוב  עם רעיה .

ריטה מדברת כנציגת המנהלים, מנהלת בי"ס חוט השני מברכת את המתנדבים. זוהי מתנה  לחניכים.

כל צוות מנהלות בתי הספר מודה לגמלאים ומקווה לשמור ולהרחיב את המעגל.

הגמלאים מציגים 2 מערכונים. הראשון "יש לך ידידים במודיעין". השני "סיר הפלאים לידידים חביבים". המשתתפים  יפה  חנוך ורינה .

לסיום יוצאים למרפסת ומתכבדים בסופגניות מסוגים שונים מאפה ידיהן של מרים עמרני ורבקה אביב.

צילומים של כולם עם כולם.

להתראות בשנה הבאה.

 

כתבו: שרה זיכרמן ורעיה יעקב

הדלקת נר שני (אריה, רעיה ותמי)
מאחורי הנרות
המתנדבים, חנוך ויפה, מציגים מערכון