הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פגישה עם "מלך החשבון" ו"מלכת הספרייה" – ביקור בפעילות "ידיד לחינוך" בחולון

רותי קרן מנהלת בית ספר "אריאל שרון" בחולון: "אצלנו יש מלחמה עיקשת על המתנדבים. אנחנו רוצים עוד ועוד מהם ורק שואלים מתי אתה רוצה לבוא וכמה אתה רוצה לבוא..."

במסגרת תכנית סיורים שנתית שמארגן מטה "ידיד לחינוך" במטרה לראות מקרוב את העשייה בשטח, נערך בתחילת חודש פברואר סיור כזה בחולון. לסיורים אלה מתלווים לעיתים נציגי הרשויות, תומכים ואורחים. הפעם התמקד הסיור בשני בתי ספר בחולון – בית ספר "יחד" ובית ספר "אריאל שרון". מנהלי בתי הספר, יריב יערי מ"יחד" ורותי קרן מ"אריאל שרון" ליוו את הסיור וסיפרו על הסיוע המשמעותי, הערכי והחינוכי של מתנדבי "ידיד לחינוך" לשגרת היום יום הבית ספרית. מתנדבי "ידיד לחינוך" בבתי ספר אלה מסייעים לתלמידים בין היתר במקצועות אנגלית, חשבון ואוריינות, בהפעלת הספרייה, בסיוע למורה בכיתת חינוך מיוחד ועוד.

בסיום הסיור נערך רב שיח בהשתתפות כ – 20 מתנדבים אשר חלקם ממלאים תפקידים של ראשי צוותים בקבוצה החולונית.

במפגש זה שיתפו המתנדבים את הנוכחים בחוויות מעבודתם ההתנדבותית וסיפרו מעט על עברם המקצועי. בנוסף, העלו רעיונות והצעות לייעול עבודתם ההתנדבותית, הן בהתנדבות בתוך בית הספר והן במסגרת פעילות ההעשרה וההדרכה שמעמיד הארגון לקבוצת המתנדבים כמוצר משלים להתנדבותם בנוסף על שעות ההתנדבות בבית הספר.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל ידיד לחינוך: "אני נרגש להקשיב לכם ולשמוע את בקשותיכם ולראות את המוטיבציה שלכם להמשיך ולהתמקצע במלאכת ההתנדבות".

לאה רוזנברג, יו"ר המזכירות הפדגוגית בידיד לחינוך: "אתם כדור אנרגיה גדול עבור הילדים. אתם מגיעים להתנדבות מהמקום הכי נקי וטהור שיש. המשאבים שיש בכל אחד מכם הם למעשה החינוך האמיתי, תנו להם להתגלות והחיבור עם התלמידים יהיה מיידי".

תמר ונק, רכזת קבוצת "ידיד לחינוך" בחולון: "אני מודה לכל אחד ואחת מכם על השליחות וההתמדה במשימתכם ההתנדבותית. אתם קבוצה נהדרת של אנשים ערכיים שתורמת ליצירת חברה מכילה ואכפתית.

יריב יערי, מנהל "יחד": מתנדבי "ידיד לחינוך" הם כוח תומך משמעותי ביותר לבית ספר כמו שלנו. כל איש צוות ומתנדב שנמצא ועובד כאן, שותף למאמץ החינוכי. עבודה בבית ספר הזה היא ציונות. התלמידים מגיעים מאוכלוסיות מוחלשות ואחוז העולים החדשים בבית הספר הוא גבוה. האתגר הוא של כולנו".

רותי קרן, מנהלת "אריאל שרון": "מתנדבי "ידיד לחינוך" הם חלק מצוות בית הספר ולא 'בכאילו'. גם התלמידים רואים בהם כחלק בלתי נפרד מהצוות. המתנדבים מגיעים באופן עקבי, הם מתמידים ומסורים. אצלנו יש מלחמה עיקשת על המתנדבים, אנו מקבלים אותם באהבה, רוצים עוד ועוד מהם ורק שואלים, מתי אתה רוצה לבוא וכמה אתה רוצה לבוא. את אהבתם מביעים הילדים בדרך שבה הם בוחרים לכנותם: "מלכת הספרייה", "מלך החשבון".

מאיר המתנדב ב"ידיד לחינוך" בחולון, וטרינר במקצועו: "היום יום ההולדת שלי, ותמיד ביום הזה אני קם במצב רוח לא טוב, אבל היום נזכרתי שזה יום שני, יום ההתנדבות שלי, - ומצב רוחי השתפר".