הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פורום חינוך

פורום חינוך מתכנס בחוף הכרמל. בין הנושאים השונים שהועלו במפגש, עלתה פעילות עמותת ידיד לחינוך בחוף הכרמל.

פורום חינוך בחוף הכרמל


ביום רביעי 16/1/13 התכנס "פורום חינוך" בלשכתו של ראש המועצה האזורית חוף הכרמל.

בפורום השתתפו ראש המועצה, מנהל אגף החינוך, מנהלי מחלקות באגף החינוך, מנהלי בתי הספר התיכוניים-מקיפים ומנהלי בתי הספר היסודיים, יושבי ראש ועדי ההורים בבתי הספר, וארבעה חברי מליאת המועצה האזורית.
בין הנושאים השונים שהועלו במפגש, עלתה פעילות עמותת ידיד לחינוך בחוף הכרמל.
פעילות העמותה הוצגה על ידי מנהל מחלקת החינוך ועל ידי , תוך דגש על הצמיחה בפעילות בשנה זו, בה אנו משרתים בארבעה בתי ספר יסודיים לעומת שניים אשתקד.
מנהלי בתי הספר המקיפים העלו את הבקשה לפעול גם אצלם.
שתי מנהלות בתי הספר "גלי עתלית" ו"מעגנים" הצטערו על כי אינם יכולים להכיל את פעילות העמותה בגלל חוסר במקום פיזי. שני בתי-ספר אלה עוברים בימים אלה בניה מחדש, ויש להניח שבשנה הבאה נוכל להתחיל לפעול גם שם.
נשאלו שאלות שונות הקשורות לפעילות העמותה
למשל השאלה מהם הכישורים הנדרשים ממתנדב – תשובתי הייתה שעליו להיות גמלאי ובעל רצון להתנדבות. הדגשתי שאין צורך ברקע קודם בחינוך, וכי צריך להביא "אישור משטרה" לפעילות במוסדות חינוך. ציינתי שהכוונה לעזרה בבית הספר בנושאים שונים כגון עזרה בספריה תשומת לב פרטנית לילדים וכו'.
לשאלה למה להיות קשורים לידיד לחינוך השיב מנהל מחלקת החינוך כי עמותת ידיד לחינוך היא אחת הבודדות שיש לה אישור של משרד החינוך לפעול בבתי הספר והיא מבטחת את מתנדביה. אני הוספתי שהעמותה כגוף ארצי דואגת להשתלמויות למתנדביה.
נשאלה השאלה איך מתפרסמת פעילות העמותה ואיך מצטרפים אליה – עניתי שהיו פרסומים בעיתונות המקומית ובידיעון המועצה, וכי השיטה כרגע עובדת על פי העיקרון של "חבר מביא חבר".
כל הדוברים שהתייחסו לפעילות העמותה בחוף הכרמל ציינו את התרומה הגדולה של מתנדבי ידיד לחינוך למערכת ואת העובדה שלמעשה כולם – המוסד, התלמידים והמתנדבים – יוצאים נשכרים מפעילות העמותה.
מכל עבר נשמעו שבחים לפעילותה של רכזת האזור, תוך דגשים על המסירות, ההתמדה יכולת הארגון וסילוק מוקשים בתהליך היישום של הפעילות.

כתב - ממה. 16.1.13ומתוך סיכום דיון פורום חינוך יישובי שהתקיים ב- 16.1.13:

"...לאחר הצגת היעדים נשאלו שאלות על תכנית "ידיד לחינוך" ואופן ההצטרפות של בתיה"ס. בתכנית כיום 4 בתי"ס יסודיים, פרט לעתלית ומעגנים, שם תופעל התכנית לאחר מעבר לבניין חדש, בשל העדר מקום לפעילות. לעמותה יתרון של ביטוח וליווי המתנדבים וכן אישור פעילות בתוך מוסדות החינוך מטעם משה"ח..."