הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פעילות ענפה ומבורכת

פעילות ענפה ומבורכת של "ידיד לחינוך" בלוד

Posted by מיכאל פרי on מרץ 5th, 2013 // No Comment

בעמותת "ידיד לחינוך" הפועלת בכ-30 ישובים בארץ בהן לוד, מתנדבים גמלאים בבתי הספר. בהמלצתו ובעידודו של יו"ר הועדה הממונה, מאיר ניצן, פועלים מתנדבי "ידיד לחינוך" בחמישה בתי ספר בלוד: גני אביב, המעפילים, לוי אשכול, הראל וספיר.


המתנדבים מגלים אחריות רבה בבואם לבית הספר מידי שבוע, ביום קבוע, ובמסגרת זו פוגשים ילדים, עוזרים להם להתקדם בלימודים ומקנים להם מיומנויות שפה, מתמטיקה ואנגלית. ילדים מתקשים זוכים ליחס ולהעשרה.

המתנדבים עצמם מדווחים על נתינה והקשבה תוך סיפוק והנאה רבה, ומציינים את שיתוף הפעולה עם הנהלות בתי הספר וצוות המורים, ואת תרומתן של היועצות אשר משמשות כאנשי קשר והדרכה למתנדבים.
רוצים דוגמאות? בבקשה: המורה לציור ואמנות דבורה איזנברג אשר פרשה לאחר 38 שנות הוראה בבית ספר לוי אשכול,  החלה בהתנדבות במסגרת  "ידיד לחינוך" בלוד, במרכז המוזיקלי שנבנה במקלט בית הספר. דבורה מלמדת את הילדים על אמנים מהארץ ומהעולם תוך השוואה וחקר. התלמידים ציירו על בד ועל דיקט בטכניקה משולבת:קולז' אקריליק טושים ונייר פרגמנט. היצירות שנבחרו בקפידה ע"י הפקוח על האמנות ,תוצגנה בתערוכה במשרד החינוך.

מתנדב נוסף, יוסי פינצ'בסקי, מחנך ומלמד את ילדי בי"ס לוי אשכול על תרבות ישראל, מורשת הארץ, יהדות, אזרחות  וזהירות בדרכים. כן מתנדב יוסי בגני הילדים : "רימון",ו"עפרה", ובמועדון "אנוש" בלוד, ונהנה לתרום לקהילה מזמנו ומידיעותיו.

אשת הקשר בעירייה האחראית על הפרויקט, היא שרה אריש, מתאמת פרויקטים בחינוך. נעמי טנא, מנהלת "ידיד לחינוך" בלוד מזמינה מתנדבים נוספים לבוא ולקחת חלק בפרויקט המבורך אשר מעשיר את הנותן ואת המקבל. המעוניינים מוזמנים לפנות אל נעמי בטל': 052-5635182 או במייל neomi.tenne@gmail.com "נשתדל להתאים לכל מתנדב ומתנדב מסלול מתאים לו ולצרכי בית הספר" הבטיחה.


לכתבה המקורית באתר העירייה

ובמקומון האזורי (מקומיני)

מתנדבת ידיד לחינוך בלוד דבורה איזנברג ותוצרי הסדנה שהיא מדריכה בלוי אשכול.