הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

על פרוייקט ייחודי בעיר

מאת: שושנה רשף

החופש הגדול ובהמשך חופשת החגים, הם באמת זמן ארוך מדי עבור מתנדבי "ידיד לחינוך" לחזור לבתיה"ס, לחזור ולפגוש את חיוך הילדים המצפים להם.

יונינה פוקס, רכזת "ידיד לחינוך" בגבעתיים מבשרת לנו על פרויקט חדש ומיוחד שעומד להתקיים השנה בבתיה"ס בעיר.

מדובר בפיתוח מודעות של מתנדבים למאפיינים ולצרכים של ילדים בעלי צרכים מיוחדים, המשולבים בכיתות רגילות (ה'-ח') במערכת החינוך בעיר.

הפרויקט הוא ייחודי, חלוצי וראשוני. בין מטרותיו, הזדמנות להכיר את השונה, ולקיים פעילויות משותפות מתוך תקווה להגיע לכך. וגם, באמצעות עידוד שיח של הילדים ואיתם, להגיע למודעות בצורך לקבלת האחר, ומכאן לחשיבות הגיוון בחברה.

שלומית ויסבלום, מנהלת המרכז לטיפול וחקר בעמותה לילדים בסיכון (שהוקמה בשנת 1990), סיפרה על הרעיון של התוכנית, שכיום נקראת "קצת אחרת". היא מודה לעיריית גבעתיים על התגייסותה לקחת חלק בתכנית המיוחדת הזו ומציינת לשבח את הייחודיות של עירנו גבעתיים ואת תושביה. "כבוד הוא לי לעבוד לצדכם! הנכונות וחדוות העבודה שלכם מדבקים".

המתנדבים שיהיו מעורבים בפרויקט, יעברו השתלמות בת שמונה מפגשים בהדרכת הפסיכולוגית איריס אהל, מטפלת בכירה בעמותה, שלקחה על עצמה להנחות וללוות את מתנדבי "ידיד לחינוך" בפעילותם.

להמשך הבוקר המיוחד הזה הצטרף אור ברנע, אבא לילד בעל צרכים מיוחדים, כדי לספר על החוויה האישית שלו. הוא מספר על בנו, כיצד גדל והתפתח, וכיום הוא הולך כל יום באושר לגן שבו העמותה מסייעת בקידומו. חשוב היה לו להעביר מסר על החשיבות של העלאת המודעות בנושא. היה מרגש.

יונינה פוקס, שפתחה את המפגש בדברי ברכה, סיפרה גם על שיח מקדים שעשתה בבתיה"ס אליהם יגיעו המתנדבים במהלך השנה. "סגרנו את כל הפינות בתכניות לעתיד", הוסיפה.

הפרוייקט המתואר מתווסף לפעילות השוטפת והמבורכת של כמאה מתנדבי "ידיד לחינוך" המשולבים בכל בתיה"ס בעיר, מתנדבים שנענים לבקשות ולצרכים של בתיה"ס, תורמים מהידע, מהחום והניסיון האישי להישגיהם ולרווחתם הרגשית של התלמידים.