הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

פרידה מאידה שני, רכזת המתנדבים בראשל"צ ופתיחת שנת הלימודים תשע"ו

כתבה : בתיה בישרי

צילום: יענקלה אשכנזי

כשישים מתנדבים בעיר הגיעו לכנס פתיחת שנת הלימודים ופרידה ממי שריכזה אותם במשך שמונה שנים.

"התנדבותם של הגימלאים ביותר מעשרים בתי ספר בראשון לציון מקלה על מערכת החינוך וצוות המורים, ותורמת לילדים בהתייחסותם אליהם בנימה אישית, יד מלטפת, אוזן קשבת ותשומת לב רבה. מקווים להמשך שיתוף פעולה פורה". ציינה נציגת האגף לחנוך יסודי.

אידה שני נפרדה מהקבוצה במילים אלה:

מתנדבי "ידיד לחינוך" יקרים,

ברצוני להודות לכם ולציין את תרומתכם הרבה והמשמעותית במערך החינוך בעיר. אתם פועלים מתוך מחויבות אמיתית, רצון טוב, שליחות ותרומה לקהילה. אתם חושפים את התלמידים לערך הנתינה, אתם אנשים נפלאים ומיוחדים.

אנו משתייכים לעמותת "ידיד לחינוך" הפועלת היום ביותר משלושים ישובים מהצפון ועד הדרום, וכל זאת בשיתוף פעולה עם משרד החינוך והרשות המקומית...

...זה לא סוד, אדם צריך לפרוש בשיאו. חשוב לי שתזכרו את ההליכה הנפלאה שלנו במשך למעלה משבע שנים טובות. אני אצטט משירו של נתן יונתן "...אם תלך עכשיו, הכל עוד ישאר לי...הלב שלי אומר לי: אם לומר שלום, אז בוא נאמר עכשיו".

במקורותינו נאמר שאם נפרדים מחברים, צריך לעשות זאת בשיחה ובכובד ראש, "אל יפטר אדם מחברו אלא מתוך דבר הלכה,כך זכרהו". חשוב לי שתזכרו את הטיולים המיוחדים שעשינו יחדיו ואת המפגשים מלאי התוכן.

אני מקווה שאנו לא נפרדים, אני כאן אתכם ובשבילכם. תמיד אפשר לצלצל, לבקר ואפילו בענייני ההתנדבות. אני נשארת ב"ידיד – לחינוך". לא עזבתי. הכל נעשה מתוך רצון.

כאן המקום להודות לעיריית ראשל"צ, למינהל החינוך ובמיוחד ליאנה, סגנית ראש מינהל החינוך היסודי שעזרה ותמכה, לצוות המוביל שלי: בתיה בישרי, יעקב שוורץ, יענקלה אשכנזי (ולא רק על הזמרה והצילום), לדינה, עשירה, לאה קיסטר, לראשי הצוותים, זהבה נמרודי, אילנה ארגז, אילנה שצקי, כוכב, לשאול סולומון, לאלי, מדריך הבית שלנו ולמרגלית. אתם הייתם לי הרוח הגבית.

 

 

 

בשם המתנדבים ברכה את אידה, דינה מגור: