הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

קבלת פרס מנהלת חינוך ירושלים למתנדבי "ידיד לחינוך"

קבלת פרס מנהלת חינוך ירושלים למתנדבי "ידיד לחינוך"

"כולם היו בני" ואיך אבחר רק שניים מהם?

ואכן התהליך היה קשה. שוחחתי עם מנהלים, רכזי מתנדבים ומורים, ולבסוף לאחר התלבטות קשה החלטתי על שניים, להם מגיע הפרס: תמר וייס, מתנדבת בביה"ס אגרון,  ומנשה אקליר, מתנדב בביה"ס פסגת זאב צפון.

תמר החלה את התנדבותה מגיל צעיר בהונגריה, במסגרת תנועת השומר הצעיר, כמדריכה ראשית בהכשרת הנוער. על פעולתה זו קבלה הצטיינות.

בארץ המשיכה תמר בהתנדבותה. לאחר שיצאה לגמלאות, התנדבה ב"תבנה", ובשנים האחרונות ב"ידיד לחינוך". תמר אוהבת ילדים, היא אוהבת מתמטיקה ואת אווירת בית הספר. למרות גילה המבוגר, היא מתמידה להגיע בכל שבוע. המורים והתלמידים אוהבים אותה מאד. במכתבה אלי כותבת תמר: "ימי ההתנדבות הם ימי שמחה בשבילי וכמובן גם לילדים. סיפוק רב יש לי אחרי כל יום כזה, בו אני עוזרת לילדים המעוניינים בתמיכה במתמטיקה". המורה הרצליה כותבת על תמר שהיא ראוייה להערכה על היותה דוגמא למורים ולתלמידים בהשקעה, בעקביות ובמסירות. הרצליה מציינת את היותה של תמר סבלנית וקשובה לקשיי התלמידים ועובדת קשה כדי לקדמם.

תמר מקווה שתוכל להמשיך בפעילות זו עוד שנים.

מנשה מתנדב שלושה ימים בשבוע,  בביה"ס פסגת זאב צפון. גם הוא עוסק בהוראת המתמטיקה וגם משתתף בפעילויות הבית ספריות. מנשה מלווה את הכתות בסיורים ובטיולים ולוקח חלק פעיל בהשגחה על התלמידים בהפסקות.

המורות מדגישות את יחסו לתלמידים אשר להם הוא מסייע בנועם ובאהבה. הוא מגיע לביה"ס עם חיוך ואכפתיות. מנשה מהווה דמות משמעותית לתלמידים והם משתפים אותו בהצלחות ובקשיים שלהם.

כתבה: חוה קדם, מרס 2014.