הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

צוות התקשורת של ידיד לחינוך באולפני ערוץ 2

אין פשוט מזה, לוחצים על הכפתור, ועל המרקע מופיעה יונית לוי, כאן חדשות ערוץ 2 , חדשות ותצלומי אירועים מרחבי הארץ והעולם, הכל אצלנו בסלון. ביום שני 11/3/13 הוזמנו חברי צוות תקשורת (כתבים וצלמים) לסיור לימודי באולפני ערוץ 2 שבנווה אילן. מטרתו של צוות התקשורת (מורכב מצלמים וכתבים מהיישובים השונים בהם פועלת עמותת "ידיד לחינוך"), לכתוב ולצלם אירועים יישוביים ולפרסם אותם למתנדבי ידיד לחינוך ולציבור כולו.

 

מאת יונה ארנון, מרס 2013
חשיפת פעולות המתנדבים בתקשורת ובאינטרנט, תפרסם את פעילות המתנדבים הגמלאים במערכת החינוך.

בסיור מאלף באולפני ערוץ 2 בנוה-אילן, שאורגן על ידי יונה זילברמן, רכזת צוות תקשורת, יכלו המשתתפים לעמוד על סודות שידורי הטלוויזיה המגיעים לבתינו.

בתחילת היום, חברי צוות תקשורת נכנסנו לאולפן  החדשות.

כן, זהו השולחן לידו יושבת יונית לוי, זה הכסא עליו היאיושבת, כאן יושבים המרואיינים וזה הרקע אותו אנו רואים ערב ערב על המרקע אצלנו בסלון. המשתתפים קבלו הסבר מפורט על הפעלת האולפן, כיצד פועלות המצלמות, שלש במספר, איך משולבים קטעי החדשות המצולמות בשטח וכיצד פועל  הפרומטר ממנו קוראת המגישה. המשתתפים זכו להדגמה חיה, כאשר  המשתתפות  אידה וגילה  הדגימו קריאה מהפרומטר ומהדף ליד שולחן ההגשה.
מכאן  עברו 
כולם אל חדר הקונטרול. במקום זה יושבים הבמאי, נתב התמונה, העורך, הגרפיקאי ועוזריהם ומנהלים את השידור. הבמאי נותן הוראות איזה מצלמות להפעיל, הנתב המפעיל מערכת שלמה של כפתורים ומסכים,  מכאן ולפי הוראותיהם השידור עולה לאוויר.  ההסברים לוו  בסרטי  הסברה קצרים וממצים. היה זה  סיור  מעניין, ומיוחד.


מכאן המשיכו 
חברי צוות תקשורת לקריית ענבים לארוחת צהרים. אך אין ארוחה בלי עבודה, ולכן התכנסו כולם לעבודת סדנה, בהנחייתה של  יונה  זילברמן, רכזת הצוות. המשתתפים התחלקו לקבוצות עבודה, קבלו  דפי הנחייה ודף ציורים של קבוצה יושבת בצוותא. המשימה הייתה לתהות על קנקנם של המשתתפים, לבחור באחת הדמויות, ולערוך כתבה  או ראיון  עם אחת מהן. כמובן שבחשיבה לקראת הכתבה או הרעיון היה חשוב להתייחס למאפייני הדמות ואיך אפשר לפתוח עמה בדברים.  הזמן קצר, כולם עבדו ברצינות והיו תוצרים. החברים הציגו את שכתבו - ראיון מטובל בהומור לגברת הבלונדינית, ראיון המנסה  לעמוד, תוך הצגת שאלות  על  מהותה, ועיסוקה של האישה שבציור, וראיון עם הֶקְשר  לעבודתו של מתנדב  "ידיד לחינוך"  בביה"ס  ועוד.


צילם: רמי סמואלוב
 

לאחר ארוחת צהריים, קנחו המשתתפים בסיור להר אדר - באתר ההנצחה. כאן קבל את ההובלה שמוליק זילברמן, הסבריו המעניינים והממצים  החזירו אותנו אל הקרבות המרים של מלחמת העצמאות. עמדנו מול האנדרטה המרשימה לזכרם של לוחמי הפלמ"ח, שנאבקו בקרבות עקובים מדם על הגבעה וכשלו. לצד האנדרטה נבנה אתר הזיכרון לחטיבה 10, חטיבת השריון שלחמה כאן במלחמת ששת הימים וניצחה. וכמובן  מולנו , כמו בתמונת נוף מרשימה, נשקף הנוף המרהיב  לכיוון ירושלים.

הרבה תודות לשמוליק  על הספורים המאלפים  וההסברים  הממצים. 

בדרכנו הביתה, כשאנו נושאים עמנו את החוויות הרבות והמגוונות, חושבים על "שיעורי הבית" שהוטלו עלינו (לכתוב ראיונות עם אנשים שונים), הודו המשתתפים ליונה  ושמוליק  ול"ידיד לחינוך", על הארגון וההדרכה.

האנדרטה בהר אדר לזכר הנופלים מחטיבת הראל במלחמת העצמאות

צילמה: דליה זליקה