הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

צוות התקשורת של "ידיד לחינוך" מסכם שנת פעילות

בין כל הדיווחים על אלימות, על פיגועים, ועל מתיחויות, מתרחשים גם הרבה דברים חשובים ויפים, אבל הקהל הרחב אינו מודע להם. אלה היו חלק מהדברים שנשמעו במפגש סיום השנה של צוות התקשורת ב"ידיד לחינוך". "אנחנו רוצים שאמצעי התקשורת ידווחו ויספרו גם על הדברים האלה, למשל, על אנשים מבוגרים שפרשו מעבודתם, מרגישים צעירים, תרמו השנה 300,000 שעות חונכות למערכת החינוך בשלושים וחמישה ישובים ברחבי הארץ ועושים זאת באהבה, כמו שיודעים לעשות ב"ידיד לחינוך".

"התקשורת אוהבת דרמות", אצלנו אין דרמות", אומרים בצוות, "אבל יש לנו ספורים מרגשים של ילדים, של מורים ושל הורים אשר נתרמים בצורה יוצאת מן הכלל מעבודת המתנדבים בבתי הספר. חשוב שיכתבו וידווחו עלינו. מה עושים כדי שזה יקרה - זאת הייתה אחת הסוגיות המרכזיות שעלתה במפגש של צוות התקשורת.

15 מתנדבים מהווים את צוות התקשורת של העמותה. הם באים מישובים השונים בהם פועלת ידיד לחינוך מבאר שבע בדרום ועד חיפה בצפון.

הקבוצה התאספה למפגש מסכם של שנת הפעילות הנוכחית וציינה בסיפוק את הדווח המגוון שמופיע באתר "ידיד לחינוך" ובו ידיעות, כתבות והתרשמויות מכל מה שקורה בעמותה. לאחרונה חל גם גידול במספר הכתבות המתפרסמות ועלייה ברצונם ובמודעותם של רכזי הישובים והמתנדבים בעמותה לספר ולדווח על כל מה שקורה. הסיפורים והכתבות האלה חייבים להגיע גם למקומונים ולתקשורת הארצית, במטרה להוות עוד מודל לחיקוי בתחומי העשייה החיובית, לא רק פשע, אלימות והתיחסות למצבי קיצון.

הפעם השתתפו בדיון גם שרון כץ שהצטרפה לאחרונה למטה העמותה בתפקיד מנהלת שווק ופיתוח משאבים, ודורון סוסליק שהיה סגן הסמנכ"ל לתקשורת והדובר של התעשייה האוירית. סוסליק הצטרף לעמותת "ידיד לחינוך" ולצוות התקשורת שלה. שניהם, הדגישו את הצורך להגיע לכמה שיותר אנשים וגופים מחוץ לעמותה ולעניין אותם בנעשה על מנת לקדמה ולסייע לה בתחומים השונים. הקבוצה דנה באפשרויות השונות לעשות זאת. ובעובדה שהשיווק תלוי לא מעט בכל אחד ואחד מהמתנדבים והרכזים ובהנעתם את הגורמים הרלוונטים ברשויות המקומיות ובעיתונות המקומית לפרסם ידיעות, להוקיר, להבליט את העשיה בשטח.

בין קהלי היעד נימנים הורים, מורים, ראשי רשויות, ראשי מינהל החינוך ברשויות ונושאי תפקידים במשרד החינוך. בעמותה ובצוות התקשורת ייעשו מאמצים לפעול בכוון הזה.

צוות התקשורת נפגש השנה שלוש פעמים. בכל אחת מהפעמים נידונה סוגיה מרכזית כלשהי הקשורה לדווחים ולכתבות מהנעשה בעמותה וכן ישנו גם חלק לימודי מקצועי. השנה קבל הצוות הדרכה בתורת הראיון ובצילום סטילס, וכעת, במפגש האחרון על אופני כתיבה של פתיח עיתונאי.