הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

קבלת האחר/השונה בבתי ספר בבת ים

ארבעה בתי ספר, בהובלתה של הגב' יונה סלע, רכזת המתנדבים בבת ים, לוקחים חלק בנושא קבלת האחר והכרת אורח חייו. מטרת פעילות מעניינת זו היא היכרות האחר והבנת כוחה של רוח האדם.

כתבה: דינה בר-ציון, רכזת מתנדבים בי"ס "אורות התורה " בת-ים

במסגרת פעילות זו הוזמנו עיוורים עם כלבי הנחייה שלהם, ע"י מנהלת בי"ס עקיבא, הגב' חני נגר, לקחת חלק בתהלוכת פורים.

יחד עם התלמידים החוגגים השתתף גם בֶּנִי, עיוור הנעזר בכלב נחייה, יחד עם שבעה אנשים עיוורים שהוצמדו להם כבני זוג שבעה ילדים רואים. הם צעדו יחד בתהלוכת פורים ססגונית, עם הילדים המחופשים והחוגגים.
בסיום האירוע הוזמנו העיוורים והילדים בני זוגם, לחדר המורים לסיכום האירוע ולכיבוד,
האווירה הייתה  שמחה ולבבית, ואף הוחלפו מספרי טלפון בין האורחים, העיוורים,  לבין ילדים אחדים.

בֶּנִי – מארגון העיוורים בישראל, הוא מהנדס מכונות במקצועו שעבד שנים רבות בחברת טלרד ונפגע בעיניו כתוצאה ממחלה. כשחש שאינו יכול להמשיך בעבודתו פרש לגמלאות. לאחר מפגשים לא נעימים – כלשונו – עם עמודי חשמל ועצים הגדלים על המדרכות החליט לבקש כלב נחייה. 

בני נוכח לדעת עד כמה כלב נחייה משחרר מלחצים ומסייע לו להיות עצמאי ובלתי תלוי בעזרתם של אחרים.  בני סיפר כי בארץ יש כ – 250,000 עיוורים אולם רק כ – 250 איש נעזרים בכלבי נחייה וזאת מהסיבה שאינם אוהבים כלבים או שאינם מבינים עד כמה החיים משתפרים בעקבות ליווי של כלב נחייה.

בני פעיל מאוד מבחינה ספורטיבית וחברתית.  הוא משתתף בקבוצה של רוכבי אופניים העושים מאות ק"מ ברכיבה מצפון הארץ עד דרומה, לומד פעמיים בשבוע להשיט יאכטה ופעם בשבוע חותר בסירת דראגון המכילה 10 – 20  איש. 
בני הוא אדם עצמאי לחלוטין המגהץ את בגדיו בעצמו, בוחר לעצמו בגדים מתוך ארונו בעזרת גלאי צבעים , ומבשל לבד.  כיום בני מרצה ומספר לתלמידים על חיי העיוורים.