הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

רב תרבותיות ופלורליזם

מאת: אורה גולן

"כבוד לזולת הוא העיקר! אנשים אינם מבקשים שיאהבו אותם, אלא שיכבדו אותם." (טאהר בן ג'לון)

במסגרת מפגשי העשרה תקופתיים של "ידידי החינוך" בעירנו, ניתנה הפעם במה מכובדת לנושא: "רב-תרבותיות ופלורליזם", נושא כלל-עולמי, רגיש ומורכב במיוחד.

ריקה שפרינצק, ראש צוות תקשורת במטה הארצי של "ידיד לחינוך", הרצתה בפנינו בנושא בו עסקה במסגרת עבודתה החינוכית, במקצועיות וברגישות, בשילוב ניסיונה המקצועי-אישי ובדוגמאות מעולם הספרות. "הנושא אקטואלי גם היום, לצערנו, בארץ ובעולם... אנחנו עמותה של מתנדבים במערכת החינוך. כל אחד מאתנו הוא מחנך ויש לנו חלק בהבעת דעות.."

בתום רב-שיח עם המתנדבים, אותו הובילה ריקה בהתייחסות אישית, הוקרן סרטון אשר הזמין את המשתתפים לחשיבה מחודשת אודות הנושא, הן בחיינו בכלל והן בפעילותנו ההתנדבותית עם הילדים בבתי-הספר, בפרט.

"הנושא נוגע בנו, כמתנדבים, כשותפים בקליטת עלייה", חיזקה חנה ורשביאק, רכזת עמותת "ידיד לחינוך" בנס-ציונה, את דברי ריקה. "עלינו לזכור זאת במפגשינו עם הילדים, בהם אנו מרגישים אותם, כך שנוכל לעשות את מלאכתנו בצורה הטובה ביותר!"

בחלקו השני של המפגש, בירכה חנה את המתנדבים החדשים אשר הצטרפו לאחרונה ל"משפחת 'ידיד לחינוך'" והודתה לחברי הקבוצה על עשייתם המשמעותית והמבורכת.

רב-שיח של המתנדבים בקבוצות בנושא: "איך אני מרגיש בעולם ההתנדבות?", חתם את המפגש, כאשר עיקרי הדברים של כל קבוצה - בעיה לצד נחת, הועלו לדיון במליאה.

מצויידים בחומר רב למחשבה וליישום בעבודתנו ההתנדבותית, נפרדנו בברכה להמשך עשייה מהנה שהרי: "אדם עושה את שליחותו כאשר היא נעשית עלילת חייו." (פרופ' אסא כשר).

חלקה הראשון של הכתבה על רבתרבותיות ופלורליזם התפרסם גם במקומון: כל נס ציונה.

רב תרבותיות ופלורליזם