הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

רשימות על מתנדבים בחולון

מאת: הניה קמיר

"אנשים טובים באמצע הדרך" – כאלה הם חברינו ב"ידיד לחנוך".

 

הכירו את רחלי ביידה (חפר)

"קפה ומאפה" – כך קבלה אותי רחלי בביתה בחולון. מאפה? לא מה שאתם חושבים. מאפה ירקות בריא וגם מאוד טעים. ומה הפלא? רחלי היא ד"ר  N.D. נטורופטית – מטפלת ברפואה טבעית.

יש לה קליניקה פרטית בביתה, בה היא מקבלת מטופלים וכן היא מתרוצצת בכל הארץ ונותנת הרצאות בנושאי תזונה ואורח חיים בריא, כל זאת לפרנסתה. בתוך כל עיסוקיה היא מוצאת גם זמן להתנדבות ולתרומה לקהילה. רחלי פעילה במועצת הנשים של חולון מיום הקמתה וכן ב"ידיד לחינוך". במסגרת זו היא מלמדת השנה ילדים מכתות ב' בבית ספר "הס" בחולון.

את העבודה עם הילדים היא אוהבת יותר מכל. יום רביעי בשבוע הוא יום ההתנדבות שלה בבית הספר והוא קודש לפעילות עם הילדים. לעולם לא תקבע הרצאה או פגישה ביום זה. כשפגשה לראשונה תלמיד כתה א' וזיהתה אצלו קשיים בהקשבה ובריכוז, החליטה שעליה ללמוד את הנושא, נרשמה ללימודים בטכניון בחיפה ושם היא למדה איך לעבוד עם ילדים שיש להם קשיי קשב וריכוז ואיך לעזור להם להתמודד עם הקשיים שלהם.

רחלי היא היום בוגרת הטכניון בחיפה ללימודי קואוצ'ינג אישי ו- ADHD  ילדים, וכבר נרשמה ללימודי המשך בהדרכת הורים ולימודי ADHD מבוגרים באיק"א.

חשוב לה שהעבודה ההתנדבותית תהיה יעילה ומשמעותית, לכן היא ביקשה וקיבלה תנאי עבודה מתאימים מהנהלת בית הספר: חדר עבודה מיוחד ללא הפרעות ועבודה פרטנית עם תלמיד אחד בלבד בכל שיעור.

רחלי קנתה על חשבונה משחקי קופסה המותאמים לצרכים של הילדים ואותם היא משלבת תוך כדי למידה. בעזרת המשחקים הם לומדים להתמקד בפרטים, למלא הוראות ולהאמין בעצמם וביכולותיהם. הילדים באים בשמחה לשיעורים עם רחלי ולא מוכנים לוותר עליהם. הם יוצאים מהשיעור כשהם נושאים בגאווה על החזה מדבקות צבעוניות עם הציונים "מעולה" ו"מצויין".

רחלי מעידה על עצמה: " אני עושה את עבודתי בהתרגשות ונהנית מכל רגע"

רחלי שמחה לשתף ולתרום מניסיונה:

לייעוץ, טיפים והדרכה בנושאי התמודדות עם קשיי קשב וריכוז בילדים, והכרות עם המשחקים היפים שגם אני התנסיתי בהם, הנכם מוזמנים לפנות אליה לטל'  7683911 050

 

הכירו את דן בוסתן

בערב הסילבסטר יכולתם לפגוש את דן באמצע הדרך, בצומת חולון, עוצר את הנהגים הצעירים היוצאים לבלוי, מסביר ומזהיר מנהיגה פרועה ומהשפעת אלכוהול - זאת במסגרת התנדבותו במשטרה.

דן גם מתנדב ב"אור ירוק" ומשתתף בכל מיני פרויקטים של הסברה ומניעה של תאונות דרכים. לאחרונה נערכה גם פעילות הקשורה לנהיגה בטוחה בכלי הרכב החשמליים החדשים שבני נוער מרבים להשתמש בהם.

ל"ידיד לחנוך" הגיע דן לפני שנתיים בלבד. במסגרת זו הוא מגיע לבית הספר "ישעיהו" בחולון שלוש פעמים בשבוע(!!!) ומלמד ילדים מכתות ד' ה' ו' אנגלית.

הילדים שמתקשים ללמוד שפה חדשה בתוך כתה עמוסת תלמידים, לומדים אצלו בקבוצות של שלושה תלמידים בקצב שלהם עם המון תשומת לב. תחילה לומדים את האותיות, אחר כך את ההברות ומהם לומדים להרכיב מלים ומשפטים, ויש כמובן תוצאות והישגים.

דן איננו מורה במקצועו ואיננו איש מערכת החינוך בעברו. דן הוא מהנדס ששירת שנים רבות בצה"ל, בחיל האוויר. כשהשתחרר מהצבא עבר לעבוד בהייטק, אחר כך עסק מספר שנים בנדל"ן והיום הוא יועץ בענייני משכנתאות. בכל התחומים הללו עסק גם בהדרכה ובחינוך. גם היום כיועץ למשכנתאות חשוב לו להנחות את המתייעצים לבחור במסלול שישפר את איכות חייהם ולא יסכן את עתידם.

"בהיותי מדריך או יועץ, אני שם את עצמי בצד השני של המתרס וחושב, מה הייתי עושה, או מה הייתי רוצה לעשות לו הייתי במקומם של החניכים או המתייעצים. זו גם דרכי כמורה לתלמידים הצעירים" - כך על פי דן.

"אנשים טובים באמצע הדרך" - כבר אמרנו?