הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

שותפות עם "העמותה לילדים בסיכון" ומשרד החינוך, אגף שפ"י

"ידיד לחינוך", כידוע, באה לעזור למערכת החינוך. העמותה לומדת, מיישמת ופועלת לעזרתם של ילדים בדרכים שונות. כהמשך לכך נוצרה שותפות בין "ידיד לחינוך" לבין "העמותה לילדים בסיכון", שלה שתי זרועות, האחת היא "מרכז חוסן" והשנייה "המרכז לטיפול וחקר האוטיזם".

"חוסן יד ביד" של מרכז חוסן, מעניקה כלים מנטליים ופיזיולוגיים להתמודדות עם מצבי משבר.

20 מתנדבים של "ידיד לחינוך" בכל אחד מהישובים: מודיעין, חולון, בת ים וכפר סבא קבלו הדרכה לאורך 8 מפגשים, ובה ניתנו חומרים וכלים, שיועילו להם בעבודתם היומיומית עם הילדים וגם לעצמם.

התכנית, מיסודה של "העמותה לילדים בסיכון", פותחה על ידי מרכז "חוסן" להתערבות בטראומה ובאסון. היא מועברת על-ידי המחנכים בבתי הספר ונועדה להקנות לתלמידים כלים ויכולת התמודדות עם מצבי לחץ בחירום ובשגרה, וכן לפתח את החוסן הבית-ספרי ולהגביר את המוכנות להתמודד עם אסון המוני.

השרות הפסיכולוגי הייעוצי (שפ"י) - היחידה להתמודדות במצבי לחץ וחירום עם ד"ר יוכי סימן-טוב, מפקחת היחידה, שותף לתכנית.
התכנית פועלת באותם ישובים בהם כל בתי הספר עברו הכשרה וקבלו כלים מתאימים.

"קצת אחרת" היא תכנית שנבנתה בשיתוף עם "המרכז לטיפול וחקר האוטיזם" - תכנית שהחלה לפעול בגבעתיים, תתרחב עוד השנה לפתח תקוה ותמשיך לעמק חפר בשנה הבאה. מטרת התכנית לקדם שילוב של ילדים על הרצף האוטיסטי בקהילה, באמצעות יצירת מודעות בקרב ילדים לנושא האוטיזם. ובתוך כך, לקדם יצירת קהילה פתוחה ופלורליסטית.

בגבעתיים התקיימו 8 מפגשים שהעבירה הפסיכולוגית איריס אהל מ"העמותה לילדים בסיכון", בהם חומר תיאורטי, מפגש עם הורים לילדים על הספקטרום ומפגש עם בחור בוגר על הרצף האוטיסטי. המטרה בחבירה למיזם זה היא שאותם מתנדבים, אשר עברו הכשרה, יעבירו בבתי הספר בהם הם פועלים וגם בבתי ספר רגילים אחרים, סדנאות בנושא, וביום השיא של ההתרמה לאלו"ט יעבירו לילדים הרגילים מכיתות ד' ומעלה מפגש שיח העוסק בילד החריג.

מתנדבי "ידיד לחינוך" בגבעתיים, כבר העבירו סדנאות בנושא בשש עשרה כיתות בארבעה בתי ספר.