הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

תשע"ט נפתחת בבאר שבע

עמירם כספי ויפה חכמון - שתי התרשמויות

עמירם כספי:

החופש הגדול תם. מתנדבי עמותת ידיד לחינוך בבאר-שבע התכנסו באודיטוריום שבמרכז המורים לציון פתיחת שנת הלימודים תשע"ט שבפתח.

ההתכנסות לוותה בהתרגשות של מפגש חגיגי, האומר בין השאר: "...אהלן, זה את זה לא ראינו מזמן"...

ראשונת המברכות הייתה חנה חדד, האישה והמנוע של מפעל ההתנדבות ב"ידיד לחינוך". ההתרגשות והשמחה ניכרו בדבריה ובפניה שקרנו מסיפוק ומאושר.

לאחריה נשאה דברי ברכה בשם כל מנהלות בתי הספר בעיר, הגברת מטי בילו, מנהלת מקיף ז' (בתמונה מימין). בדבריה החמים נשאה על נס את פעילותם ותרומתם של המתנדבים בכל בתי הספר בהם הם מסייעים לאוכלוסיית הילדים, הזקוקה לתמיכה נוספת להגיע להישגים לימודיים וחברתיים רצויים וראויים.

 

מברכת נוספת הייתה דר' כרמלה בן-עמר, מתנדבת "ידיד לחינוך" ופעילה בהתנדבות בתחומי חינוך והעשרה נוספים.

אחרון המברכים והדוברים, בנאום רהוט וקולח היה מר רוביק דנילוביץ', ראש העירייה שברך במילים חמות את המתנדבים ועשייתם הערכית למען בני הנוער בבתי הספר השונים בעיר.

מכאן עבר מר רוביק לספר ולתאר את חזונו לגבי עתידה של באר-שבע כבירת הנגב ונושאת דגל הקידמה ברמה הלאומית של פיתוח תוכניות סייבר משוכללות, המיועדות להגנה על מערכות התקשורת והמדיה השונות בארגונים רבים ואף למשתמשי הקצה - הפרטיים. כחשיבות ציונית ראוייה להערכה, הדגיש מר רוביק את ירידת חלק מיחידות צה"ל לעיר באר – שבע ולסביבתה הקרובה.

המוטו שחזר שוב ושוב בדבריו היה המושג "כולנו". לשיטתו, כולנו שותפים לשינויים הרדיקליים שעוברת העיר. ראש העירייה ללא תמיכה מסיבית אידיאולוגית ומעשית, לא יכול ואינו מסוגל להניע תנועת קידמה ופיתוח רחבים.

במהלך כל נאומו הס הושלך באולם. כל הנוכחים התייחסו לדבריו ולחזונו בר הקיימא בערגה. רק להאמין ולהמשיך לתרום למען חברה טובה יותר שערך הנתינה הוא נר לרגלה.

שנה טובה לכל מאות המתנדבים בבאר-שבע, כמו גם בערי המדינה וישוביה, בהם עמותת "ידיד לחינוך" הפעילה לעילא ולעילא.

 

 

יפה חכמון:

ידענו כי המרצה הפעם הוא מר רוביק דנילוביץ ראש עיריית באר שבע, שהגיע עם סגניתו הגברת חפצי זוהר, אשר גם היא חסידה של עמותת "ידיד לחינוך" ובפיה תמיד מילה טובה למתנדבים. בעבר גם הרצתה לנו וריתקה אותנו בדבריה.

מולנו עמד איש משכמו ומעלה, ואני מתייחסת כאן קודם כל אל האדם, האיש שעמד מולנו, איש חזון מובהק עם להט שאינו יודע גבולות. נושא הרצאתו היה: "מחזון למציאות – באר שבע כמטרופולין". מחשבותיו תמיד רצות קדימה, צופות אל העתיד. ראשו עושה שעות נוספות ללא הרף. הוא דיבר על תחומים שלא ממש הגיע עמם להישגים, אך מנגד מודע היה לחוזקות שלו והתחבר אליהם, הבין שכדי להוביל שינוי, חייבים להעיז, לשעוט קדימה, לא לחכות שמישהו אחר יעשה, להיות מעשי. לדבריו, העולם זקוק ל"משוגעים". כל אלה שיצאו עם רעיונות, שלכאורה נראו הזויים, הם אלה שהביאו למהפך. אנשים קונבנציונליים אינם מעיזים, הם חיים בשגרת יומם, חוששים, כך הסביר.

 למדנו להכיר את האיש העומד מולנו. לא עוד אדם המדבר ומבטיח, אלא איש המעשה שלא הסתפק בכך שבאר שבע תהא מרכז הנגב או המדינה, הוא והשותפים לו הביאו לכך שבאר שבע נמצאת על המפה בכל התחומים.

ראוי לציין כי כל מפגשי "ידיד לחינוך" אצלנו, מרגשים, נעימים ומרתקים, אך הפעם הייתה זו חוויה מסוג אחר, חוויה מעצימה, המביאה להתרוממות רוח. יש הרבה מה ללמוד מהבחור הצעיר שלנו שבשכלו החריף, ברגישותו ובתובנות שלו, מבוגר בהרבה מכפי גילו.  

אנו מודים לרכזת שלנו, חנה, שהצליחה להביאו בימים עמוסים אלה של הרמות כוסית לרגל החג ושלל עיסוקיו הרבים.

מכתב התודה ששלחה חנה, שיקף את תחושת כולנו. במכתבה ציינה: "אני רואה במעשה ההתנדבות שלנו חיבור אמיתי לדבריך הכנים".

בתשובה למכתבה של חנה, הודה מר דנילוביץ על הזכות שניתנה לו להופיע בפנינו, והביע הערכה על התנדבותנו "...למען ילדי העיר שהם דור העתיד של מדינת ישראל".

שנה טובה


ראשי הצוותים של "ידיד לחינוך" בבתי הספר בעיר