הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

יש לי חלום, אומרת מנהלת, ביה"ס "רביבים שבחולון, שצוות המתנדבים יגדל ויהיה כגודל צוות המורים

מאת: הניה קמיר

בקהילה הבית ספרית מקובל לדבר על משולש בעל 3 קודקודים: תלמיד, מורה, הורה. בבית ספר רביבים הוסיפו קודקוד רביעי- המתנדב!
הם הצליחו לרבע את המשולש...

בבית ספר רביבים בחולון פועלים 12 מתנדבים של ידיד לחינוך, חמישה מהם פגשנו בביקור שערכנו בבית הספר.

המתנדבים הם חלק מהצוות וגאווה גדולה שלנו, אומרות המנהלת קורין גוסלין וסגניתה מרגלית פנחסי.

יש לי חלום, אומרת המנהלת, שצוות המתנדבים יגדל ויהיה כגודל צוות המורים.

בבית הספר 50 מורים ל 760 תלמידים. הכיתות עמוסות והצרכים מרובים. המתנדבים מהווים עזרה גדולה.

זהבה אגזן, רכזת המתנדבים מטעם בית הספר, מקיימת קשר מתמיד עם המתנדבים, בודקת צרכים, ונענית לכל בקשה. לכל מתנדב צמוד גם מורה שתפקידו להיות בקשר אישי עם המתנדב ולעדכן אותו בכל אירוע ופעילות שבית הספר מקיים לאורך השנה.

מיה בר אילן הייתה מורה בבית הספר וחזרה אליו כמתנדבת. "בית הספר הוא בית שני עבורי". מיה עובדת עם קבוצות קטנות של תלמידים שהמורות שולחות אליה. זה כמו שיעור פרטי אומרים הילדים בסיפוק. היא מעידה על עצמה שיש לה צורך גדול לעזור לתלמידים ולהעניק להם תמיכה.

דינה קורן, ראש צוות המתנדבים בבית הספר, גם היא חזרה להתנדב בבית הספר בו עבדה. כשמגיע אליה תלמיד, היא בודקת אם הגיע מרצון ומבהירה: "אני לא פרטני". לשיעור פרטני, חייב התלמיד להגיע, אם הוא מוכוון לשם, והוא גם מקבל הערכה. דינה מתכוונת לכך, שאליה אף אחד לא חייב לבוא. "לשעורים שלי לא חייבים להגיע. אני לא מענישה, לא נותנת ציונים, לא מכריחה...".

דליה בן שחר מתנדבת בספריה. היא לא באה מתחום החינוך. בזכותה אפשר לפתוח את הספרייה יום נוסף בשבוע. עיקר פעילותה בהפסקות. היא ממליצה לילדים על ספרים ורואה בהתנדבותה שליחות בנושא עידוד קריאה.

מרסלו מילברג מתנדב כבר שש שנים. אדם צנוע, ביישן משהו. גם הוא לא הגיע מתחום החינוך. בארגנטינה היה מדריך בתנועת נוער והחינוך קרוב לליבו. הוא קשור למורה מסוימת ופועל בתוך הכיתה, עובר בין התלמידים ועוזר להם בעיקר במתמטיקה.

כשפרש לגמלאות שמע מחבר על "ידיד לחינוך" והחליט להתנדב. הוא מאוד אוהב את העבודה בכיתה, והוא חוזר והדגיש עד כמה הוא אוהב את הילדים ונהנה מהקשר איתם.

גליה ספרוקט עובדת עם קבוצות קטנות של תלמידים ב"סיכון קריאה". אלה ילדים צעירים שנולדו בארץ להורים דוברי רוסית שאינם מדברים עברית בבית. תפקידה ללמד אותם שפה ממש מהבסיס...הקשר שלה עם הילדים הוא מאוד אישי ומבוסס הרבה על שפת גוף.

בית הספר לא מקבל עבורם תקציב כי הם ילידי הארץ, כך שעבודתה של גליה היא משאב חשוב מאין כמותו.

ערך ההתנדבות תופס מקום חשוב בבית הספר. כל התלמידים מתנדבים בכל מיני תחומים. הבוגרים חונכים את הצעירים. חלקם מתנדבים בבתי אבות ומסייעים לקשישים, חלקם מתנדבים בגני ילדים ומסייעים לקטנים. מנגד הם חווים את ההתנדבות של הגמלאים שעוזרים להם בלימודים.

התלמידים לומדים לכבד את האחר, צעיר כמבוגר, ומהווים חלק מחברה רב גילית.

 

בית ספר רביבים הוא בית חם למתנדבים שמושיטים יד לחינוך הדור הצעיר.
דלתו פתוחה לקליטת מתנדבים נוספים.