הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

תחושה של גאוה בכנס העשור ל"ידיד לחינוך"

"...אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד..."

כתבה: מאשה ליפשיץ

המפגש היה מרגש ביותר עבורי:
החל בלאה רוזנברג, שהנחתה את האירוע ושילבה הרבה הומור דק בהצגת המשתתפים והרקע ממנו הם באים - דברים שהיה כדאי לשתף אותם גם בכתב,
המשך בדבריו של איל רם, סמנכ"ל ומנהל מינהל עובדי הוראה במשרד החינוך על נושא תומכי הוראה, הכולל גם את מתנדבי "ידיד לחינוך", אך לא רק,
סיכום עשור של נימרוד, מנכ"ל העמותה, המלווה אותה מראשיתה,
דברי התודה לזיוה, שדאגה לנו לאולם ולאירוח היפה בשוהם,
טקס ההוקרה לדינה ושבע המופלאות, הרכזות הראשונות (למעשה שמונה מופלאות)
ולבסוף הקינוח האיכותי של הצמד גיל נאור והזמרת שימרית לוי בשירי נעמי שמר.

היתה תחושה של פיסת היסטוריה, כפי שיפה דואק, הגדירה זאת, סיום של תקופה עבור המופלאות היקרות, סיום של תקופה עבור "ידיד לחינוך": תם עידן הנעורים של העמותה והיא עולה מַדרגה לשלב הבגרות. גם מבחר השירים של נעמי שמר (מקרי או מכוון) שהעלו גיל נאור ושימרית לוי עוסק בסיום: "נועה הלכה בשדות... שיר אחרון מזמר לה הטל..." ו- סרנדה לך: "... הרוחות את כובעינו העיפו, אך אנחנו עוד נשיר לך בגרון ניחר, עד אשר תלתלינו יכסיפו..." וכמובן איך לא – "אנשים טובים באמצע הדרך". הצמד הנפלא השאיר לנו טעם של עוד ועוד.

ומילה טובה לנוער "ילדי בימות 2000" משהם, שהעלו הופעה מלוטשת בבימויו של ארי אסנר בקטעים מתוך סאלח שבתי, תוכן שהוא ברוח הסובלנות שאנחנו מקדמים השנה. כבר ראיתי הרבה הופעות של ילדים וזה לא פשוט להעמיד הופעה כל כך קולחת ועתירת כישרונות צעירים.

כל מה שהתרחש על הבמה לעינינו ריגש אותי עד דמעות.

ולשלב התודות:

תודה ענקית לזיווה שביטלובסקי, רכזת שוהם, תודה למארגנים ולמבצעים, העובדים והמתנדבים.

ותודה מיוחדת לדליה זליקה, שמילאה את תפקידה כצלמת הבית במקצועיות ובאנרגיות שלא מביישות אף אחד. כאחת שבאה מהתחום של העלאת תכנים לאינטרנט, אני רוצה לציין שזה לא פשוט כלל גם לצלם תמונות סטילס איכותיות, גם לצלם בווידאו ואחר כך לערוך, למיין, לבחור ולהעלות לרשת האינטרנט כמות אדירה כזו של תמונות. רק העוסקים בתחום מבינים את גודל ההשקעה שמתבטאת בידע ובשעות עבודה רבות. עוד באותו ערב הועלו התמונות לאלבום גוגל.

אני רוצה לשתף אתכם בתחושת הגאווה הגדולה שלי להיות חלק ממשפחת המתנדבים שלנו, המביאים לידי מימוש יכולות אדירות מתחומי תוכן שונים. וכדברי המשוררת: "אנשים טובים יודעים את הדרך ואיתם אפשר לצעוד..."

חיבוק חזק לכולם ולהתראות בחגיגות העשור הבא...

לאלבום התמונות שצילמה דליה זליקה