הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

תעודת הוקרה למתנדבים

בטכס רב רושם ובנוכחות המתנדבים הנרגשים, מוזמנים, בני משפחה וקהל רב התקיים ביום ב' 18.2.13 טכס הענקת פרסים למתנדבים מצטיינים מטעם מנהלת מחוז ירושלים במשרד החינוך (מנח"י).

מתנדבי ידיד לחינוך בירושלים, מקבלים תעודת הוקרה ממנהלת מחוז ירושלים

בטכס רב רושם ובנוכחות המתנדבים הנרגשים, מוזמנים, בני משפחה וקהל רב
התקיים ביום ב' 18.2.13 טכס הענקת פרסים למתנדבים מצטיינים מטעם מנהלת מחוז ירושלים במשרד החינוך (מנח"י).

שני מתנדב ידיד לחינוך, ד"ר מאיר בן צבי ואליעזר צוריאל נבחרו לקבל את הפרס המכובד על  פעילותם הברוכה.

ד"ר מאיר בן צבי

מתמיד להתנדב כעשר שנים, מאיר מוכר בביה"ס גילה, בו הוא מתנדב, כסבא מאיר.
מאז פרש לגמלאות חיפש מאיר דרך משמעותית להעסיק את עצמו ולתרום לחברה ולבתי הספר. מכיוון שנכדותיו למדו בבי"ס תל"י גילה, הוא החל להתנדב שם.. מאז, במשך עשר שנים, סבא מאיר, דמות נערצת בביה"ס, מקדם תלמידי "קצוות" – תלמידים בעלי קשיים וגם תלמידים  בעלי ידע רב.
התלמידים אינם מוותרים על שיעור אצל סבא מאיר, המגיע לביה"ס שלוש פעמים בשבוע. הם אוהבים אותו וזוכים ליחס אישי, חם ומשמעותי.
מאיר מלמד מתמטיקה, קריאה כתיבה. מעשיר את עולמם בידע רב. התלמידים לומדים לחשוב, להתמודד עם שאלות פתוחות, כל זאת בשילוב ידע עולם ופעילות במשחקי חשיבה (שחמט למשל), יחד עם ארגון תחרויות בית ספריות.
מאיר תורם רבות למורות ביה"ס, הוא יוזם תהליכים חינוכיים חדשניים כמו שילוב המחשב. מאיר תורם רבות גם לקבוצת מתנדבי ידיד לחינוך, בירושלים. הוא חבר בצוות המוביל ומדגים שיעורים בחשבון למתנדבים חדשים.

 

ילדים מספרים על סבא מאיר

גידי, כיתה ד/1:
"סבא מאיר בשבילי הוא אדם סבלני, מתחשב ונערץ אשר תורם מזמנו כדי להעשיר את הידע שלנו. הוא מורה למתמטיקה ולמילוגיה יוונית. הוא נחמד ובזכותו אני סבלני י ותר ויש לי ידע רב בחשבון.".

עדי, כיתה ה/1:
סבא מאיר בשבילי הוא מורה לחשבון ולהיסטוריה. הוא מלמד בקבוצות קטנות וזה כיף. הוא מעניק תשומת לב לכל אחד. סבא מאיר הוא איש חכם עם ערכים והוא איש נחמד ואכפתי.  למדתי מסבא מאיר הנדסה ועל אלים ייוונים. סבא מאיר מכין לנו מצגות נחמדות ומאוד מעניין ללמוד אתו. סבא מאיר גם מצחיק וזה ע וזר ללמוד בכיף"

ירין, כיתה ה/1
סבא מאיר בשבילי הוא מורה לחשבון שיודע הרבה דברים. יש לו סבלנות ואיכפתיות והייתי לוקח ממנו הרבה תכונות כמו נתינה, אכפתיות, סובלנות.... סבא מאיר מספר לנו סיפורים, מראה לנו מצגות ושואל חידות... כל הסיפורים שלו הם בצורה מרתקת.

אליעזר צוריאל

סבא אליעזר - מתנדב ידיד לחינוך בירושלים, מקבל תעודת הוקרה ממנהלת מחוז ירושליםאליעזר, מתנדב בעמותת "ידיד לחינוך" זה שלוש שנים. הוא בולט ברצונו לתרום ועושה מעבר לנדרש. הכשרתו הרבה בתחום הטכנולוגי, ובתחום המחשבים הביאה אותו לעמדה שבה הוא תורם מידיעותיו לאחרים, לתלמידים ולמתנדבים.
בשלוש השנים האחרונות הוא מתנדב בשני בתי ספר. בבי"ס אגרון ובביה"ס הממלכתי דתי תורני – פסגת זאב ומלמד שם חשבון. המורים והתלמידים מרוצים מאוד מפעילותו.
כאשר התברר לו שחלק מהמתנדבים מתקשים בהפעלת המחשב, הוא ארגן השתלמות למתנדבים המעוניינים בכך. זו שנה שנייה שהמצנדבים נפגשים עמו ללימודי המחשב במשך ארבע שעות שבועיות. הוא מתכנן את המפגש, שולח במייל חומר הדרכה, ובסבלנות מלווה את הלומדים.
צוריאל משתתף בצוות המוביל של הקבוצה הירושלמית ותורם רבות מידיעותיו.
אליעזר באישיותו מאירת הפנים, יוצק סביבו צניעות וענווה, חכמה, תבונה ורגישות רבה. ביכולות ההקשבה, ההכלה והענקה שלו, הוא מאיר לילדים עולם מיוחד, מעין "מקדש". אליו הם עולים לרגל, נלהבים לספוג ולינוק מסבלנותו ומהאמונה שלו ביכולותיהם.
דבקותו במטרה ומסירותו, מביאה אותם לעשייה מבורכת ולהצלחה.


שרה ומשה אופן מתנדבי ידיד לחינוך בבי'ס אגרון בירושלים במשך חמש שנים.
הם פעילים בעזרה לתלמידים ובתרומה לקבוצת המתנדבים
בחריצות ובהתמדה, בגשם סוחף ותחת שמש צורבת,הם מגיעים מידי שבוע לבית הספר.
שרה מלמדת מקצועות רבי מלל ומקדמת תלמידים בקריאה ובכתיבה. היא קושרת
קשר חם עם התלמידים.
אחת מתלמידותיה ,לאחר עבודה מאומצת אתה, הופנתה לפרויקט פרנקנשטיין בתיכון ליד האוניברסיטה ואחד התלמידים לימד את שרה מחשבים.
משה מקדם תלמידים בחשבון ותורם מזמנו לקבוצת המתנדבים בקידומם במחשב..