הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

'ידידים יוצרים' – נפתחה תערוכת ציורים למתנדבי "ידיד לחינוך"

ביום שלישי שעבר נפתחה תערוכת ציורי מתנדבי ידיד לחינוך (גמלאים מתנדבים במערכת החינוך) באזור השפלה באירוע חגיגי ומרגש. מתנדבי כל קבוצות הפעילות של ידיד לחינוך באזור השפלה מציגים בתערוכה. 5 מתנדבי ידיד לחינוך ביבנה משתתפים בתערוכה

תערוכת 'ידידים יוצרים' מקבצת ציורים, פרי ידיהם של מתנדבי 'ידיד לחינוך' מ - 8 ישובים באזור השפלה ('גומא') – יבנה, נס ציונה, בת ים, חולון, לוד, ראשון לציון, רחובות ורמלה. ציורים אלה הוכנו על ידי מתנדבי 'ידיד לחינוך' במסגרת עצמאית או במסגרת חוגי אמנות בהם הם משתתפים. הגב' רחל עזרא, בת העיר יבנה, אומנית ומורה לאומנות  - אצרה את התערוכה

בתערוכה משתתפים מתנדבי ידיד לחינוך ביבנה: שוש אגסי, רכזת ידיד לחינוך ביבנה, משה כפיר, מתנדב בתחום המתמטיקה בבית ספר מעין, דליה בן גור, מתנדבת בבית ספר בן גוריון, מזל והב, מתנדבת בתחום המתמטיקה בבית ספר רמות יצחק, שמחה דמארי, עוזרת רכזת קבוצה ומתנדבת בתחום האומנות בבית ספר נועם (עציון) ובבית ספר יחידני דתי הדרור.

התערוכה מאפשרת הצצה לעולם היצירה ותרבות הפנאי של מתנדבי 'ידיד לחינוך', זה שמעבר לפעילותם המסורה בבתי הספר. חלק מהמתנדבים שציוריהם מוצגים בתערוכה משלבים את אהבתם לאמנות ולציור בפעילותם ההתנדבותית עם התלמידים בבתי הספר והחלק האחר מתנדבים בתחומי דעת שונים (מתמטיקה, אוריינות, אנגלית ועוד). תערוכה זו נותנת במה לכישרון, ליצירתיות ולעולם התרבותי של מתנדבי 'ידיד לחינוך'.

התערוכה היא עדות נוספת לקשת רחבה של כישורים וייחודיות, המאפיינת את הגמלאים המתנדבים ב'ידיד לחינוך' והיא פותחת "צוהר" לעולמם ומאפשרת להכיר את ביטויי אמנותם. טוב יהיה אם תצליח התערוכה לעודד יצירה בקרב גמלאים נוספים.

המפגש עם עבודות האמנים מרתק ומחכים. מגוון הסגנונות והנושאים בא לידי ביטוי בעושר צבעוני ובעושר רעיוני כאחד.

הדימויים לקוחים מעולמות שונים, כמו הרפתקאות ומסעות. הם מבטאים מחשבות ומאווים ואף משמשים במה לביטוי חברתי. יתרון הגיל, ניסיון החיים, היכולת להתבונן "בעין שלישית", להסתכל על הקרוב וגם על הרחוק, באים לידי ביטוי בעבודת רבות.

נמרוד אקרמן, מנכ"ל ידיד לחינוך הגיע לברך: ״התערוכה הזאת היא הזדמנות מרגשת לנו להוציא אתכם לאור. אתם אוצר והון אנושי עם שפע של כישרונות וניסיון חיים. את זה רואים בציורים היפיפיים ומעוררי ההשראה ואת זה אתם גם מביאים אתכם לתוך בתי הספר".

האמנית טובה פסח העבירה הרצאה מעוררת חשיבה למשתתפים על עבודותיה, תוך התייחסות לעולמה הפנימי המובא בהן לידי ביטוי והעניקה השראה להמשיך וליצור. תלמידי בית ספר ראשונים מנס ציונה ריגשו בהופעת שירה וריקודים  בהנחיית רותם סגנית מנהלת ומורה למוזיקה. לקינוח צפו הנוכחים בסרטון קצר על פרופ' רות בן ישראל, משפטנית בעלת שם ואישיות יוצאת דופן שעם פרישתה לגמלאות בחרה לפצוח בשתי קריירות אומנותיות: ציור במחשב וריקוד. תודה מיוחדת לאוצרות התערוכה רחל עזרא בת העיר יבנה וצילה קוגן מראשון לציון.
התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד 29.6.2017 ומוצגת באשכול פיס, רח' אוסקר שינדלר 1, נס ציונה.

פורסם ב- סטטוס יבנט בתאריך:11/06/2017 16:07  

 http://www.statusyavnet.co.il/articles/657/