הזמנה להתנדב

הינך מוזמן/ת להצטרף למשפחת המתנדבים של ידיד לחינוך
להשארת פרטים לחץ כאן

הזמנה לתרום

הינך מוזמן/ת לתרום לעמותת ידיד לחינוך
לתרומה לחץ כאן

תערוכת צילומים של החוג לצילום בהדרכת IS:RAEL - חלק ב'

PHOTO IS:RAEL - יפעת פרח שמאי, מנחה בפוטו ישראל, מספרת

יפעת פרח שמאי, מנחה בפוטו ישראל, מפנה אותנו לאתר החברה בו מופיע החזון של פוטו ישראל "לחברה טובה יותר בשפת הצילום", לעשייה חברתית ויצירת דיאלוג בין האמנות לקהילות השונות ברחבי הארץ.

"אנו מאמינים" כתוב שם, "כי צילום הינה שפה אוניברסלית החוצה תרבויות ומגדרים והיא מובנת לכל. זוהי שפה המאפשרת יצירת גשר בין מרכז לפריפריה ובין הקהילות המוחלשות בחברה לבין כלל הציבור".

יפעת ממשיכה: "אנחנו רוצים להשתמש בצילום ככלי להביע את רצונותינו, שמחתנו, כעסנו ושאר רגשות.
אנו גם מלמדים אוכלוסיות בעייתיות להביע קולם דרך הצילום. המנחים שלנו כולם מתנדבים ובכלל, כל העשייה החברית שלנו בנוייה על התנדבות.
הפרוייקט שאני משתתפת בהנחייתו, צמח בתקופת הקורונה ונקרא: foto voice  , שמנהל אותו אמיר דורי, והוא פונה לאוכלוסיית הגיל השלישי, בהיותה עכשיו סגורה יותר מתוקף הנסיבות".

"אני", אומרת יפעת, "אמרתי שאני רוצה קבוצות משלי והחלטתי לפנות ל'ידיד לחינוך'. בביה"ס בו אני מלמדת, ברמלה, יש מתנדבים של העמותה. ראיתי את העבודה הטובה שלהם וכך הגעתי לעניין. חשבתי על הנתינה שלהם ואמרתי בליבי, גם אנחנו ניתן, וכך הגעתי לאזור השפלה ופתחתי את הקורס הראשון. שלומית רכזת המתנדבים בשפלה הייתה שותפה שלי לאורך התכנית ואחר כך נפתחו קבוצות נוספות.

 

 רחובות, נושא קבוצתי: אינטימיות

צילום: אהובה זהר חגין

פרש בים

 

צילום: רחל דור 

רגע של אינטימיות, תחושה של געגוע וערגה / לרגע קסום עם נכדתי./ נשלב ידיים ונמתין לגל בציפייה,/ כי לא ברור מה יהיה גובהו, / ואולי מסוכן הוא./ אוחז בחוזקה בידה הקטנה, / ונרגיש קירבה ואושר בחוויה המשותפת שלנו.

 

 

צילום: שרה כהן

סבך הענפים, והחיבור החזק שלהם זה בזה,/ כאילו רצו לספר לנו על עברם, על אהבה.../ הענפים המחוברים לשורשים נטועים הם עמוק באדמה,/ כאנשים הרוצים חיבור, קירבה אינטימיות שנקטעה בעת הקורונה.

 

צילום: מירי ריגרר / מגע יד אדם

כולנו רוצים לאהוב, / כולנו רוצים לשמוח, / כדי שיהיה לנו טוב / כדי שיהיה לנו כוח. /  כולנו זקוקים לחסד, / כולנו זקוקים למגע, / מגע יד אדם / מגע של נחמה.

בהשראת נתן זך

 

צילום: לאה קינן

כמו כלים שלובים אני ואתה ביחד מתמלאים עד קו הלב. / שינינו עכשיו בקו אחד, / יחד זורמים מיד ליד.

בהשראת אהוד מנור

 

צילום: עמנואל רונן / סגר ראשון

 החתול פרח : "עוד תראי ימים יפים מאלה..." /  ענבר : " נשבר לי..." /  השתיקה המדוברת / בתקשורת מקרבת /  זו היא אינטימיות...

צילום: יעקב מילוא / פרידה

רגע אחרון של אינטימיות / מספר שעות לפני מותה של בלה. / כמה עצוב...